Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Zofia Kowalewska finalistką Talentów Trójki

fot. Program Trzeci Polskiego Radia

Zofia Kowalewska, studentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi została nagrodzona w tegorocznej edycji Talentów Trójki – konkursie dla młodych twórców organizowanego przez Program 3 Polskiego Radia.
Jury Talentów Trójki przyznało Zofii Kowalewskiej, reżyserce dokumentu „Więzi”, nagrodę w kategorii Film za „wrażliwość i dojrzałość artystyczną” oraz „za lekkość opowiadania o trudnych sprawach”. Reżyserka w tym roku skończy 22 lata, przed nią wiele filmowych planów na przyszłość, m.in. chce zrobić 15-minutową fabułę, którą pokaże na egzaminach w Łódzkiej Szkole Filmowej. Ponownie eksploruje w niej temat rodziny, jednak tym razem z zupełnie innej perspektywy.

W kategorii TEATR nominowane były jeszcze dwie artystki z Łodzi:Maria Dębska i Barbara Wypych.

Maria Dębska – ukończyła Wydział Aktorski Szkoły Filmowej w 2016 roku. W Teatrze Studyjnym w Łodzi stworzyła kreację tytułową w spektaklu "Maria Stuart" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, zagrała również w dyplomie w reżyserii Jacka Poniedziałka - "Laleczka". Rola Marii Stuart przyniosła jej Grand Prix 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Nagrodę Publiczności tego Festiwalu, Nagrodę Aktorską podczas Międzynarodowego Festiwalu Szkół Teatralnych w Brnie oraz Złotą Maskę za najlepszy debiut aktorski. Publiczność mogła oglądać ją w Teatrze Studio w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklu "Ripley pod ziemią"  w reżyserii Radosława Rychcika, widownia filmowa - w "Moich córkach krowach"  w reżyserii Kingi Dębskiej oraz "Demonie"  Marcina Wrony.

Barbara Wypych – ukończyła Szkołę Filmową w 2015 roku. Jej dyplomem był spektakl "Kamień" w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Rola Withy w spektaklu w Teatrze Studyjnym przyniosła jej nagrody na 33. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi - Grand Prix, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Łódzkich Dziennikarzy. Zagrała w filmie dyplomowym w reżyserii Marusza Grzegorzka - "Śpiewający obrusik". Obecnie aktorka Teatru Współczesnego w Warszawie. Zagrała w "Paniach Dulskich" Filipa Bajona i "Powidokach" Andrzeja Wajdy.

Kategoria

Inne