Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Ale kino!

Hollyłódzka Orkiestra Filmowa

Największe przeboje muzyki filmowej zaprezentuje orkiestra Alla Vienna (twórcy m.in. wyjątkowego projektu Queen Symfonicznie, który w tym roku zdobył nagrodę w łódzkim plebiscycie Energia Kultury) wraz z Hollyłódzką Orkiestrą Filmową oraz parą solistów. Wieczór z muzyką filmową z różnych epok i wielu krajów.
- Zabierzemy Państwa w filmową podróż, gdzie najpiękniejsze wspomnienia z kinowej sali, wzruszenia, radość i śmiech widzów przywrócimy, przypominając ilustracje muzyczne największych filmowych i serialowych przebojów – zapowiada  dyrektor orkiestry i dyrygent Jan Niedźwiecki. - To utwory, które często żyją już własnym życiem, niezmiennie pozostając w naszej pamięci i na szczytach list ekranowych szlagierów.

Niemal połowę koncertu wypełnią wspaniałe, polskie kompozycje, mogące z powodzeniem konkurować ze światowymi hitami. To tematy Kazaneckiego i Matuszkiewicza z seriali: „Stawka większa niż życie”, „Czterdziestolatek”, „Czarne Chmury” czy „Janosik”. Orkiestra i soliści rozkołyszą publiczność w rytmie walca („Noce i Dnie”, „Ziemia Obiecana”) czy zaproszą do poloneza z „Pana Tadeusza”. Z foteli poderwą: mambo („Time of my life” z „Dirty Dancing”), tango „La Cumparsita” z „Pół żartem, pół serio” czy ragtime z „Vabank”.

- Oczywiście na dobrym filmowym koncercie nie może zabraknąć hollywoodzkiej klasyki z kompozycjami Johna Williamsa na czele - dodaje Jan Niedźwiecki. - Powrócimy do świata  „Gwiezdnych Wojen”, „Indiany Jonesa” i „Star Treka”. Na muzycznej fali powrócą do nas: James Bond, Siedmiu Wspaniałych oraz paczka łobuziaków i pięknych dziewcząt z „Grease”.