Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 2 =

Film w ogrodzie

(c)Studio Filmowe Anima-Pol

W Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi zakończyły się zdjęcia do film fabularnego „Pośrednicy” w reżyserii Pawła Wendorffa. To właśnie tutaj pracuje bohater tej historii, zajmuje się małpami. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego biologicznym ojcem jest ktoś inny niż całe życie sądził. To uruchamia serię zaskakujących zdarzeń.
– Zoo to główny obiekt zdjęciowy filmu – mówi Paweł Wendorff. – Stąd wyłania się opowiadana przez nas historia. Również przesłanie filmu wiąże się ze światem zwierząt. Główny wątek można skojarzyć z zachowaniem na przykład małp.

Za produkcję odpowiedzialna jest łódzka firma Anima-Pol. Wendorff jest także autorem scenariusza, zdjęć oraz producentem filmu. Budżet produkcji wyniósł ponad milion złotych. Film dostał dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł z Łódzkiego Funduszu Filmowego w 2014 roku. – Mamy nadzieję, że znów spotkamy się z charakterystycznym poczuciem humoru Pawła Wendorffa, jakie znamy z filmu „Nie ten człowiek” i niecierpliwie czekamy na premierę – mówi Monika Głowacka, szefowa Łódź Film Commission.

– To będzie komediodramat – wyjaśnia Wendorff. – Historia jest dość dramatyczna, ale opowiadamy ją w sposób komediowy. Myślę, że momentami będzie śmiesznie.

Główną rolę zagrał Bartosz Turzyński. Partneruje mu Roman Gancarczyk. Na planie pojawili się także: Dymitr Hołówko, Bartosz Bulanda, Milena Lisiecka, Katarzyna Żuk, Krzysztof Pyziak, Magdalena Skiba, Dariusz Majchrzak, Wojciech Kondzielnik.

– Fascynujące było poznawanie realiów pracy ze zwierzętami, poznanie ludzi, którzy wspaniale się nimi opiekują – mówi o swoich wrażeniach Bartosz Turzyński.

Reżyser podkreślił, że ekipa otrzymała dużą pomoc ze strony szefostwa i pracowników zoo. – Pan prezes Tomasz Jóźwik pomagał uwiarygodnić naszą historię, dostarczał wiedzy na temat zachowań zwierząt i zasad pracy w zoo. Trzeba było skorygować scenariusz, żeby to, co zostało wymyślone, miało ręce i nogi, żeby nie było głupie. Nas najbardziej interesowały zwyczaje małp.

– Cieszymy się , że ogród stał się jednym z bohaterów filmu – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Łodzi. – Można zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są przeznaczone do zwiedzania. Jak lemury to zniosły? Bardzo dobrze. Lemury są zdolne. Ich nie trzeba namawiać do współpracy.

Na koniec filmowcy i pracownicy zoo zaprezentowali zaproszonym dziennikarzom „scenę” karmienia lemurów. Premiera filmu „Pośrednicy” przewidywana jest w przyszłym roku.

Kategoria

Film