Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 8 =

Filmy dostępne

Prezentacje najnowszych, najczęściej nagradzanych i najbardziej cenionych przez krytyków polskich filmów w ramach kolejnej edycji cyklu Kultura Dostępna. Projekcje będą się odbywały w każdy czwartek w kinie Helios.
Pełna gwiazd ekranu edycja zacznie się 7 września od filmu „Gwiazdy” - klimatycznie zobrazowanej historii kariery piłkarskiej i życia Jana Banasia. Fabularyzowane biografie cieszą się wielkim powodzeniem, co dowodzi, że nie brakuje w naszej historii i kulturze barwnych osobowości. Dlatego w tej edycji zobaczymy jeszcze pięć filmów opartych na prawdziwych wydarzeniach. Będzie to „Sztuka kochania”, historia Michaliny Wisłockiej, „Maria Skłodowska-Curie”, „Bodo”, „Powidoki” i „Amok”.

Wielbicieli kina sensacyjnego zainteresują „Volta” Juliusza Machulskiego, „Konwój” z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem oraz pełny mocnych ról „Pitbull, niebezpieczne kobiety”. Bardziej refleksyjne propozycje to „Pokot” Agnieszki Holland, „Szatan kazał tańczyć” i „Moje córki krowy”.

Eksperymentalne „Królewicz Olch” i „Wściekłość” - to kino w nowatorski sposób pokazujące problemy młodszego pokolenia. Jedyny dokument w repertuarze – „21 x Nowy Jork” –  da widzom możliwość spotkania z intrygującymi mieszkańcami Nowego Jorku.

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu Kultura Dostępna realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci Helios dostępne są pod adresem: www.helios.pl/kultura_dostepna.

Program
7 września - „Gwiazdy”
14 września - „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”
21 września - „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”
28 września - „Wściekłość”
5 października - „Pokot”
12 października - „Szatan kazał tańczyć”
19 października - „Maria Skłodowska-Curie”
26 października - „Bodo”
02 listopada - „Powidoki”
09 listopada - „21 x Nowy Jork”
16 listopada - „Konwój”
23 listopada - „Po prostu przyjaźń”
30 listopada - „Amok”
7 grudnia - „Moje córki krowy”
14 grudnia - „Królewicz Olch”
21 grudnia - „PolandJa”
28 grudnia - „Volta”