Filmy dostępne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 8 =

Filmy dostępne

Prezentacje najnowszych, najczęściej nagradzanych i najbardziej cenionych przez krytyków polskich filmów w ramach kolejnej edycji cyklu Kultura Dostępna w Kinach. Projekcje na dwóch seansach odbywają się w każdy czwartek w kinie Helios. Bilety tylko 10 zł.
9. edycję projektu Kultura Dostępna w Kinach otworzy „Pokot” Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły animowany „Twój Vincent”, który zostanie pokazany już 25 stycznia.

Do fanów kina historycznego adresowane są filmy „Habit i zbroja” Pawła Pitery oraz „Zgoda” Macieja Sobieszczańskiego z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, czyli historia życia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film „Cichą noc” Piotra Domalewskiego z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca zapraszamy na kontrowersyjny „Botoks” Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Dwa filmy w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego będzie można zobaczyć je raz jeszcze, są to: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Po prostu przyjaźń” Filipa Zylbera.


Repertuar (seanse - g. 13 i 18)

4 stycznia „Pokot”
11 stycznia „Ptaki śpiewają w Kigali”
18 stycznia „Na układy nie ma rady”
25 stycznia „Twój Vincent”
1 lutego „Człowiek z magicznym pudełkiem”
8 lutego „Tarapaty”
15 lutego „Po prostu przyjaźń”
22 lutego „Zgoda”
1 marca „Habit i zbroja”
8 marca „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”
15 marca „Botoks”
22 marca „Najlepszy”
29 marca „Reakcja Łańcuchowa”
5 kwietnia „Cicha noc”
12 kwietnia „Dzikie róże”
19 kwietnia „Pewnego razu w listopadzie”
26 kwietnia „Happy Olo”