Filmy dostępne | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 9 =

Filmy dostępne

Kolejna edycja cyklu projekcji filmowych w ramach „Kultury Dostępnej w Kinach”! W kinie Helios zaprezentowane zostaną najnowsze polskie filmy w każdy czwartek za jedyne 10 zł. Seanse odbywają się o 13 i 18.
10. edycja rozpoczyna się romantycznie filmem „Narzeczony na niby” Bartosza Prokopowicza, a tydzień później zobaczymy hit Box Office, czyli „Podatek od miłości” Bartłomieja Ignaciuka. Następnie pojawi się przewrotna komedia „Atak paniki” Pawła Maślony i poruszający „Plan B” Kingi Dębskiej. Zazębiające się wątki fabularne w obu filmach pokazują, jak przewrotny potrafi być los, że mimo wielu sytuacji kryzysowych zawsze jest jakieś wyjście. Do repertuaru trafiły także tytuły, które mają na koncie festiwalowe sukcesy. „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak – nagrodzony Złotym Lwem za najlepsze zdjęcia, „Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc doceniona Złotymi Lwami, m.in. za najlepszy scenariusz  i „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej, która z tegorocznego Berlinale wróciła ze Srebrnym Niedźwiedziem.

Tuż przed rozpoczęciem wakacji będzie można zobaczyć nominowaną do Oscara, niezwykłą animację malarską „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana przedstawiającą dramatyczną historię śmierci wybitnego artysty Vincenta Van Gogha! Mocnych wrażeń dostarczy „Pitbull. Ostni pies” Władysława Pasikowskiego i filmy Patryka Vegi: „Botoks” oraz „Kobiety mafii”, które 30 sierpnia zamkną 10. edycję projektu. Ponownie w programoie znajdą się cieszące się dużym zainteresowaniem i obsypane nagrodami filmy z poprzedniej edycji: „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego, „Cicha noc” Piotra Domalewskiego oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” Marii Sadowskiej.

Program:

3 maja „Narzeczony na niby”
10 maja „Podatek od miłości”
17 maja „Atak paniki”
24 maja „Plan B”
31 maja „Cicha Noc”
7 czerwca „Najlepszy”
14 czerwca „Beksińscy. Album wideofoniczny”
21 czerwca „Twój Vincent”
28 czerwca „Botoks”
5 lipca „Kobieta sukcesu”
12 lipca „Pomiędzy słowami”
19 lipca „Wieża. Jasny dzień”
26 lipca „Listy do M. 3”
2 sierpnia „Serce miłości”
9 sierpnia „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”
16 sierpnia „Pitbull. Ostatni pies”
23 sierpnia „Twarz”
30 sierpnia „Kobiety mafii”