Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

Jagoda Szelc z Paszportem

Jagoda Szelc, studentka reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, została laureatką Paszportów Polityki w kategorii Film. Uzasadnienie brzmi: „Za niezależność, świeżość spojrzenia, artystyczną konsekwencję i wyjątkowo oryginalny sposób ukazania świata na krawędzi w filmie „Wieża. Jasny dzień”.
Reżyserka i scenarzystka (ur. 1984) wcześniej ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. „Wieża. Jasny dzień” to jej pełnometrażowy film dyplomowy. Na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Jagoda Szelc otrzymała nagrody za debiut i za scenariusz oraz nagrodę Onetu „Odkrycie Festiwalu”. Film opowiada o rodzinnym spotkaniu z okazji pierwszej komunii. Jego głównymi bohaterkami są dwie siostry. „Wieża. Jasny dzień” ma konstrukcję otwartą – od kina gatunkowego bliskiego horrorowi, poprzez konfrontację dwóch postaw życiowych, przechodzi w metaforę filozoficzno-religijną, przepowiednię dotyczącą Polski i świata.

Obecnie reżyserka pracuje nad pełnometrażowym filmem dyplomowym studentów Wydziału Aktorskiego łódzkiej uczelni pod roboczym tytułem „Monument”. Wywiad z Jagodą Szelc zamieściliśmy w styczniowym „Kalejdoskopie”.

Foto: Sonia Szostak

Kategoria

Film

Podobne artykuły