Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Nie opuszczaj mnie

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji „NCKF przedstawia (Nie)możliwe przyszłości” w EC1 zobaczymy amerykański melodramat „Nie opuszczaj mnie” w reżyserii Marka Romanka.
„Nie opuszczaj mnie”
Wielka Brytania, USA (2010) / melodramat, sci-fi / reż. Mark Romanek / Czas: 103'
Ekranizacja bestsellerowej powieści Kazuo Ishiguro, autora „Okruchów dnia”. Troje młodych ludzi, którzy spędzili całe swoje dzieciństwo w szkole z internatem na angielskiej prowincji, poznaje szokującą prawdę o swym pochodzeniu i przeznaczeniu. Czy łączące ich więzi pozwolą im stawić czoła przyszłości?

Na przestrzeni lat twórcy kina, tworząc własne wizje (nie)możliwych przyszłości dotykali tematu nieuchronnych zmian w porządku życia obywateli. Tworząc filmowe wyobrażenia tego, co nadchodzi, żaden nie stworzył jednak wizji krainy „wiecznej szczęśliwości”. Jeśli więc świat idealny nie jest możliwy do spełnienia, to jak może wyglądać jego przeciwieństwo? Przegląd, który odsłoni różne oblicza antyutopii w kinie. Grają: Carey Mulligan, Keira Knightley, Charlotte Rampling, Sally Hawkins.