Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

Zielona pożywka

Letni Festiwal Filmowy „Polówka” - kino plenerowe czynne przez siedem dni w tygodniu. W ramach sekcji „NCKF przedstawia (Nie)możliwe przyszłości” w EC1 zobaczymy thriller Richarda Fleischera „Zielona pożywka”.
„Zielona pożywka”
USA (1973) / Thriller, Sci-Fi / reż. Richard Fleischer / Czas: 97'
Lata 20. XXI wieku, przeludniony Nowy Jork przeżywa klęskę głodu spowodowaną katastrofą ekologiczną. Jedynym pożywieniem koczujących w każdym zakamarku miasta ludzi jest tytułowa "pożywka", której zdobycie wywołuje codzienne zamieszki. Przez świat nędzy i niesprawiedliwości, otaczający wyspy przepychu, kroczy bezwzględny policjant Thorn. Mimo szorstkich obyczajów, Thorn nie jest taki jak ludzie, których spotyka na swojej drodze. Kierują nim poczucie obowiązku, sprawiedliwości i solidarności międzyludzkiej, a przede wszystkim skrywane pod maską obojętności uczucia, przyjaźni, miłości i chęci poszukiwania szczęścia. Wszystko to doprowadza go na trop wielkiej afery, która sięga samych szczytów władzy. Grają: Charlton Heston, Leigh Taylor-Young, Chuck Connors, Edward G. Robinson.

Na przestrzeni lat twórcy kina, tworząc własne wizje (nie)możliwych przyszłości dotykali tematu nieuchronnych zmian w porządku życia obywateli. Tworząc filmowe wyobrażenia tego, co nadchodzi, żaden nie stworzył jednak wizji krainy „wiecznej szczęśliwości”. Jeśli więc świat idealny nie jest możliwy do spełnienia, to jak może wyglądać jego przeciwieństwo? Przegląd, który odsłoni różne oblicza antyutopii w kinie.