Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 9 =

Dla kogo Tuwim?

Poeta Marcin Świetlicki, jeden z nominowanych do Nagrody im. Tuwima. Fot. Nagroda Literacka...

Znamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Tuwima przyznawanej przez Dom Literatury w Łodzi od pięciu lat.
3 listopada w Łodzi odbyło się posiedzenie kapituły Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima, która przyznana będzie po raz piąty przez Dom Literatury. Jury w składzie: Jarosław Mikołajewski (przewodniczący), Krystyna Pietrych, Magdalena Rabizo-Birek, Maciej Robert (sekretarz), Iwona Smolka, Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki postanowiło nominować do Nagrody następujących twórców:

Józef Hen
Ewa Lipska
Piotr Matywiecki
Dorota Masłowska
Marcin Świetlicki
Olga Tokarczuk
Krzysztof Varga

Wręczenie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima oraz Nagrody Publiczności odbędzie się 3 grudnia podczas gali finałowej XI.Festiwalu Puls Literatury w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. Laureat Nagrody Głównej otrzyma 50 tys. złotych oraz statuetkę autorstwa Zofii Lisiewicz, a laureat Nagrody Publiczności - pamiątkowy dyplom.

Nagroda im. Tuwima ma też II etap, czyli głosowanie społeczne. Jak przekonują organizatorzy, Faworytką / Faworytem Nagrody im. Tuwima zostanie osoba wybrana spośród siedmiorga nominowanych pisarek i pisarzy, która otrzyma najwięcej głosów czytelniczek i czytelników. Jak odbywa się to głosowanie? 

Na adres internetowy nagrodatuwima2017@dom-literatury.pl należy wysłać email z nazwiskiem nominowanej/ego pisarki lub pisarza. Osoby oddające głos, które dodatkowo zamieszczą w emailu atrakcyjne i przekonująco uargumentowane uzasadnienie, biorą udział w konkursie, którego nagrodami są:
- wydawnictwa Domu Literatury w Łodzi;
- zaproszenie na Galę Nagrody im. Juliana Tuwima
Pod uzasadnieniem należy zamieścić swój numer telefonu.

Kategoria

Literatura