16 PAŹDZIERNIKA 2018 - 30 GRUDNIA 2018

Droga do złotego

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na wystawę numizmatyczną "Od wielości do jedności. Niepodległej Polski droga do złotego". Otwarcie 16 X o godz. 12.
11 PAŹDZIERNIKA 2018 - 16 GRUDNIA 2018

NIEMAPA Łódź. Na tropie sztuki

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i NIEMAPA zapraszają do rodzinnego odkrywania artystycznej strony Łodzi. W muzeum 11 X o godz. 18 zostanie otwarta wystawa „NIEMAPA Łódź. Na tropie sztuki”, prezentująca sztukę w przestrzeni miejskiej w sposób interaktywny i skierowany do całych rodzin.
Zdigitalizowane zapisy wykładów, rozmów, wywiadów, a także publikacje czy wycinki prasowe - to wszystko znajdziesz na portalu Muzeum Sztuki w Łodzi - https://zasoby.msl.org.pl.
IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Region w kulturze" odbędzie się 28 września w Bełchatowie. Wydarzenie poświęcone jest zagadnieniom regionu w dyskursie szeroko rozumianych nauk humanistycznych i społecznych.
W nowym sezonie do zespołu pracowników Muzeum Miasta Łodzi dołączy niezwykły przewodnik, który będzie oprowadzał zorganizowane grupy dzieci i młodzieży oraz przybliżał im historię pałacu i Łodzi. To... maskotka – pacynka przedstawiająca pawia, animowana przez pracowników Działu Upowszechniania i Edukacji. Niekonwencjonalny sposób opowiadania historii to kolejny krok muzeum w stronę młodego odbiorcy.
6 PAŹDZIERNIKA 2018 - 17 MARCA 2019

Antkowiak w Muzeum Włókiennictwa

Jerzy Antkowiak, projektant słynnej PRL-owskiej firmy Moda Polska, będzie bohaterem wystawy, której kuratorem jest inny znany projektant Tomasz Ossoliński. Wystawa „Jerzy Antkowiak. Moda Polska” zostanie otwarta 6 X o godz. 18 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa.
8 WRZEŚNIA 2018 - 18 LISTOPADA 2018

Oblicza Niepodległej

„Łódzkie Oblicza Niepodległej” to program realizowany przez Muzeum Miasta Łodzi w 2018 roku, nawiązujący do obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest realizacja działań edukacyjnych dla różnych grup wiekowych.
Do 21 września mogą się zgłaszać chętni do udziału w konkursie na stanowisko dyrektora miejskiego Muzeum Kinematografii. Z końcem roku mija 4-letnia kadencja obecnej dyrektor Marzeny Bomanowskiej.
Projekt „Jestem Flisakiem – zawód moich pradziadów" to projekt Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim realizowany wspólnie z Łódzkim Domem Kultury, który dofinansowuje przedsięwzięcie.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim gości obecnie trójmiejską wystawę "Każdy krok zostawia ślad". W jej ramach prezentowane jest obuwie historyczne ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.