Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Warsztaty z twórczego pisania

Wystawa w MMŁ, fot. Bożena Szafrańska

W dniach 8, 15, 22 listopada w godz. 10:00-13:10 w Muzeum Miasta Łodzi odbędą się skierowane do seniorów warsztaty z twórczego pisania towarzyszące wystawie „Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań”.
Wstęp na zajęcia zatytułowane „Twórcze pisanie - spisujemy wspomnienia i rodzinne opowieści” jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy, których można dokonać pod numerami: 42 254 90 44, 691 937 428, 661 596 082 lub mailowo: warsztaty.pisarskie@gmail.com.

Cykl trzech warsztatów skierowany jest do seniorów, którzy mają chęć uporządkować domowe archiwa, spisać wspomnienia i rodzinne opowieści. Inspiracji do pracy dostarczą im stare fotografie, pamiątkowe przedmioty, listy i pocztówki sprzed lat. Pod okiem profesjonalistów aktywni 60+ będą mogli popracować nad stylem i formą krótkich tekstów, które powstaną na zajęciach i w przyjaznej atmosferze skonsultować swoje pomysły z osobami, które pisaniem zajmują się na co dzień.
Warsztaty przeznaczone są dla osób, które mają chęć się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i czerpać z tego przyjemność. Odnajdą się na nich zarówno całkiem początkujący, jak i ci, którzy potrzebują dodatkowych wskazówek, inspiracji i motywacji do pracy. W przyjaznej atmosferze, przy kawie i cieście, będzie można poćwiczyć swoją językową kreatywność, elastyczność myślenia i wyobraźnię.
Wszyscy uczestnicy projektu otrzymają pakiety materiałów szkoleniowych i dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie finałowe z udziałem Specjalnego Gościa.
Warsztaty poprowadzą:
- Anna Błaszkiewicz – skończyła socjologię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, jest dziennikarką i redaktorką, współautorką poradnikowej „Książki o pisaniu”; od 10 lat prowadzi warsztaty twórczego pisania;
- Aleksandra Rzążewska – jest psychologiem, dziennikarką i redaktorką, autorką m.in. reportaży, wywiadów, opowiadań dla dzieci, audycji radiowych; od 10 lat prowadzi warsztaty pisarskie dla różnych grup wiekowych.