23 MAJA 2018

Baby Boom Bum

Zajęcia umuzykalniające Baby Boom Bum dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat są przygotowywane w oparciu o nowatorską metodę amerykańskiego muzyka i badacza Edwina E. Gordona.
Występ duetu Han-Wen Yu – fortepian, i Mon-Pou Lee – wiolonczela, został ufundowany przez FŁ w ramach I nagrody w 19. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza, organizowanym od lat przez Akademię Muzyczną w Łodzi.
22 MAJA 2018

Recital wiolonczelowy

Tomasz Daroch – uznany wiolonczelista młodego pokolenia wykona recital z XX-wieczną muzyką kameralną. Przy fortepianie towarzyszyć będzie mu siostra – Maria Daroch-Kujawińska.
8 CZERWCA 2018

Open Stage w Bełchatowie

Kolejna, 4. edycję koncertów z cyklu OPEN STAGE odbędzie się 8 czerwca o godzinie 18:00, na scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy. Podczas czerwcowego koncertu królować będzie muzyka elektroniczna!
27 MAJA 2018

Gala Operowa

Słynny baryton, należący do światowej czołówki śpiewaków operowych – Mariusz Kwiecień i znana sopranistka – Joanna Woś, wystąpią już 27 maja w Filharmonii Łódzkiej. Podczas wspólnego koncertu wykonają najpiękniejsze arie i duety z oper takich mistrzów bel canta jak Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti i Vincenzo Bellini.
27 maja w Sieradzkim Parku Etnograficznym odbędzie się siedemnasta edycja Spotkań Folklorystycznych Polski Centralnej „Od Kujawiaka do Oberka – autentyzm i inspiracje” organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Sieradzu i Łódzki Dom Kultury. 
27 MAJA 2018

Andrus i Sokrates 18

Artur Andrus 27 maja przedstawi w Wytwórni swój recital, w którym nie zabraknie oczywiście premierowych wykonań piosenek z najnowszej płyty.
26 PAŹDZIERNIKA 2018

The Opposition na Soundedit

Legenda zimnej fali na Festiwalu Soundedit! The Opposition przerywa ciszę wydając nowy album "Somewhere in Between". Na płycie znajduje się jedenaście premierowych piosenek, a do składu dołączył nowy basista - Bernard Husbands.
– Uczyliśmy się tej muzyki dogłębnie, starając się dotrzeć do korzeni. Nie było tak, że parę temacików ludowych przerabiamy na alternatywę. W tym, co gramy, cały czas miał być autentyczny puls oberkowy – mówi gitarzysta jazzowy MAREK KĄDZIELA z zespołu Odpoczno. W marcu ukazała się ich debiutancka płyta z muzyką opoczyńską.
Katarzyna Groniec wystąpi z okazji Dnia Matki w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Obdarzona niesamowitym głosem wokalistka, przyjedzie do Bełchatowa aby promować swoją najnowszą płytę, pt. „Ach!”.