29 SIERPNIA 2017

Miasto duchów

Specjalny koncert zespołu Alles, przygotowany w ramach 73. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto i 75. rocznicy Wielkiej Szpery odbędzie się 29 sierpnia. Koncertowi "Miasto duchów" z gościnnym udziałem Oli Kozioł towarzyszyć będzie premierowy pokaz animacji Krzysztofa Ostrowskiego.
26 SIERPNIA 2017

Na koniec wakacji

Nietypowy koncert na pożegnanie wakacji organizuje grupa społeczników, zapaleńców, która działa  bez żadnego wsparcia, bez budżetu od sponsorów, bez pozwoleń. Na scenie 26 sierpnia wystąpią jedne z najciekawszych zespołów polskiej alternatywy.
„Dobrze, że znam twoje życie, jak dobrze, że ty mnie znasz. Wierzę najbardziej w nas…” – śpiewa Soniamiki na płycie „Federico”, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wyznanie pasuje tylko do kobiety spełnionej i po uszy zakochanej w nietuzinkowym mężczyźnie.
1 WRZEŚNIA 2017 - 3 WRZEŚNIA 2017

3. DOMOFFON

Trzecia edycja Festiwalu Muzyki Niezależnej „Domoffon” odbędzie się 1-3 września. Festiwal ma być polem konfrontacji rozmaitych gatunków muzycznych – począwszy od muzyki klasycznej, poprzez zespoły o tradycyjnym, rockowym rodowodzie, składy hip-hopowe, aż po reprezentantów muzyki eksperymentalnej i elektronicznej (ze szczególnym uwzględnieniem sceny techno).
7 WRZEŚNIA 2017

Zuza Gadowska na Pogonce

Zuza Gadowska jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od 8 roku życia związana jest z muzyką. Gra na skrzypcach, gitarze, ukulele i pianinie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych.
Nareszcie - chciałoby się zakrzyknąć po dwóch premierowych koncertach Altberg Ensemble. Nareszcie Łódź ma zespół muzyki dawnej grający na historycznych instrumentach. Zespół, z którego możemy być dumni.
We wrześniu 2017 r. ukaże się płyta łódzkiej Grohman Orchestry pt. „Klasyka polskiej rozrywki”. Znalazły się na niej utwory grup: Maanam, Lombard, Perfect, Skaldowie, Dżem, a także Czesława Niemena, Marka Grechuty, Maryli Rodowicz i Mieczysława Fogga.
6 SIERPNIA 2017 - 27 SIERPNIA 2017

Manu Summer Jazz Sundays – święto jazzu

W niedzielę 6 VIII występem Krzesimira Dębskiego rozpocznie się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays - festiwalu jazzowego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”. W otoczeniu rynku Manufaktury w każdą sierpniową niedzielę będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych.
W 2017 roku przypada 120. rocznica urodzin Aleksandra Tansmana – łódzkiego kompozytora i pianisty, „obywatela świata”, który mimo błyskotliwej międzynarodowej kariery pozostawał przez dekady twórcą nieco w Polsce zapomnianym i niedocenianym.
„Transatlantyk” kojarzony jest przede wszystkim jako międzynarodowa impreza filmowa, jednak pozostałymi filarami, na których opiera się jego idea (jak deklarują organizatorzy), są muzyka oraz edukacja i działania branżowe. W programie znaleźć można zatem kilka wydarzeń okołomuzycznych, w tym dwa konkursy.