24 SIERPNIA 2017

Sully Erna Polsce

Wokalista popularnej amerykańskiej grupy hardrockowej Godsmack przyjeżdża do Polski na dwa koncerty, aby promować swój najnowszy solowy krążek. Koncert w Łodzi to powrót artysty do tego miasta po 2 latach.
11 WRZEŚNIA 2017 / 12 WRZEŚNIA 2017

Armia Urbanatora

Michał Urbaniak, światowej sławy saksofonista, skrzypek, kompozytor, od dawna związany z Łodzią, na stałe mieszka w Nowym Jorku, ale od wielu lat regularnie przyjeżdża do Polski, aby prowadzić warsztaty dla muzycznych zapaleńców.
28 WRZEŚNIA 2017

Percival powraca

WILD HUNT LIVE - niepowtarzalne widowisko zespołu Percival zawita we wrześniu do Wytwórni. Zespół ten jest doskonale znany wśród miłośników gier i słowiańskiej kultury – to bowiem Percival współtworzył ścieżkę dźwiękową do kultowej, znanej na całym świecie gry "The Witcher 3: Wild Hunt" ("Wiedźmin 3: Dziki Gon").
27 SIERPNIA 2017

Muzyka klezmerska

Ostatnie muzyczne spotkanie z cyklu "Letnie koncerty w parku" odbędzie się w niedzielę. Wystąpi Jedyne Takie Trio – zespół kameralny, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Katarzyny Moryś-Pałuby.
29 SIERPNIA 2017

Miasto duchów

Specjalny koncert zespołu Alles, przygotowany w ramach 73. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto i 75. rocznicy Wielkiej Szpery odbędzie się 29 sierpnia. Koncertowi "Miasto duchów" z gościnnym udziałem Oli Kozioł towarzyszyć będzie premierowy pokaz animacji Krzysztofa Ostrowskiego.
26 SIERPNIA 2017

Na koniec wakacji

Nietypowy koncert na pożegnanie wakacji organizuje grupa społeczników, zapaleńców, która działa  bez żadnego wsparcia, bez budżetu od sponsorów, bez pozwoleń. Na scenie 26 sierpnia wystąpią jedne z najciekawszych zespołów polskiej alternatywy.
„Dobrze, że znam twoje życie, jak dobrze, że ty mnie znasz. Wierzę najbardziej w nas…” – śpiewa Soniamiki na płycie „Federico”, a ja nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to wyznanie pasuje tylko do kobiety spełnionej i po uszy zakochanej w nietuzinkowym mężczyźnie.
1 WRZEŚNIA 2017 - 3 WRZEŚNIA 2017

3. DOMOFFON

Trzecia edycja Festiwalu Muzyki Niezależnej „Domoffon” odbędzie się 1-3 września. Festiwal ma być polem konfrontacji rozmaitych gatunków muzycznych – począwszy od muzyki klasycznej, poprzez zespoły o tradycyjnym, rockowym rodowodzie, składy hip-hopowe, aż po reprezentantów muzyki eksperymentalnej i elektronicznej (ze szczególnym uwzględnieniem sceny techno).
7 WRZEŚNIA 2017

Zuza Gadowska na Pogonce

Zuza Gadowska jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Od 8 roku życia związana jest z muzyką. Gra na skrzypcach, gitarze, ukulele i pianinie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów muzycznych.
Nareszcie - chciałoby się zakrzyknąć po dwóch premierowych koncertach Altberg Ensemble. Nareszcie Łódź ma zespół muzyki dawnej grający na historycznych instrumentach. Zespół, z którego możemy być dumni.