Sławomira Wilga, tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi z klasy skrzypiec prof. AM Łukasza Błaszczyka została laureatką pierwszej nagrody w kategorii skrzypce na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wyniki ogłoszono w nocy 19 września br. Wilga pokonała trzydziestu innych młodych skrzypków z całego świata.
Na wszystkich melomanów 12 października w Sieradzkim Centrum Kultury czeka wieczór pełen wrażeń - w ramach z cyklu „Muzyka w dawnym Sieradzu” wystąpi Fabia Rebordao.
26 WRZEŚNIA 2018

KONKURS: Urbaniak zaprasza

KONKURS rozstrzygnięty. Michał Urbaniak prowadzi warsztaty w ramach Urbanator Days w Łódzkim Domu Kultury – to prawidłowa odpowiedź! Zaproszenia na koncert Michała Urbaniaka i muzyków Urbanator Days, który odbędzie się 26 września o godz. 19 w Klubie Wytwórnia trafią do rąk zwycięzców.
1 WRZEŚNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018

Fortepiany wolności

Ten unikatowy projekt to dziesięć muzycznych zdarzeń zorganizowanych z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Dziesięciu świetnych pianistów, dziesięciu wybitnych kompozytorów i dziesięć okazji, aby posłuchać najlepszej polskiej muzyki fortepianowej minionego stulecia w przestrzeni publicznej w Łodzi.
Chór Nauczycielski z Łodzi oraz Małgorzata Seide zostali zwycięzcami muzycznego XIII Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”   zorganizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
1 PAŹDZIERNIKA 2018

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Każdego roku Towarzystwo Muzyczne FERMATA wraz z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu zapraszają w dniu 1 października mieszkańców grodu nad Wartą na wyjątkowy koncert.
21 WRZEŚNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018

Jazz w Tomaszowie

Love Polish Jazz Festival to unikatowy w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd nakierowany na najwybitniejsze osiągnięcia polskiego jazzu. Tegoroczna, 3 edycja przebiegnie pod hasłem „muzyka wolności” i odbędzie się w dniach 21-23 września w Arenie Lodowej.
Na prośbę uczestników Ogólnopolskiego Konkursu „5 minut dla oberka” Łódzki Dom Kultury przedłuża termin nadsyłania zgłoszeń do 25 września 2018 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli zmierzyć się w dwóch kategoriach tanecznych: tradycyjnej dla par autentycznych i stylizowanej dla zespołów tańca ludowego. Na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody finansowe.
W dniach 7-8 września w Filharmonii Szczecińskiej odbywał się IV Turniej Muzyków Prawdziwych, w którym udział wzięło 230 uczestników z całej Polski: śpiewacy, instrumentaliści, kapele, zespoły śpiewacze, tancerze i gawędziarze. Reprezentacja województwa łódzkiego zdobyła sześć nagród!
16 PAŹDZIERNIKA 2018 - 25 PAŹDZIERNIKA 2018

Jesienne dni muzyki

W Archikatedrze Łódzkiej odbędą się koncerty zorganizowane przez Fundację Carpe Diem. Gościnnie w ramach tego cyklu wystąpi orkiestra Polish Camerata z projektem zatytułowanym  „Polish Camerata Swojemu Miastu w 100 – lecie odzyskania Niepodległości”.