"Polska naszym natchnieniem" to koncert, który odbędzie się 27 lipca o godzinie 19.00 w Kościele pw. Św. Lamberta w Radomsku (wstęp wolny).
22 LIPCA 2018

Jeśli Operetka to...

Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na koncert "Jeśli Operetka to...", który odbędzie się już 22 lipca o godz. 12.00 w Parku Miejskim. Impreza organizowana jest w ramach cyklu plenerowych, nieodpłatnych koncertów muzyki klasycznej pn. „Muzyczne śniadanie na trawie (plus deser)”.
22 LIPCA 2018

Kolory Polski w Zelowie

Wędrowny festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski 22 lipca odwiedzi Zelów, gdzie w Kościele Ewangelicko-Reformowany, przy ul. Sienkiewicza 14a  zagra Kapela Polonica.
21 LIPCA 2018

Fruwa twoja marynara

Gaba Kulka wraz z zespołem Młynarski plays Młynarski wystąpią 21 lipca podczas festiwalu Kolory Polski na scenie przed klasztorem oo. Bernardynów, ul. Klasztorna 9 w Warcie.
Transatlantyk Festival to nie tylko filmy, ale także świetna muzyka. Podczas imprezy prapremierę swojej nowej płyty zaprezentuje grupa Tęskno.
Folk Festiwal to nowe wydarzenie na kulturalnej mapie regionu. Pierwsza edycja imprezy odbędzie się się 5 sierpnia na terenie boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Aleksandrowie Łódzkim. Gwiazdami wieczoru będzie zespół Piękni i Młodzi oraz Nowator.
19 LIPCA 2018 - 30 SIERPNIA 2018

LDZ Alternatywa

Po raz kolejny dawne magazyny Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana na Księżym Młynie zawibrują od muzyki. LDZ Alternatywa to cykl ośmiu bezpłatnych koncertów w lipcu i sierpniu. W tym roku na program składa się wiele rozmaitych propozycji muzycznych, od dobrego polskiego popu, przez psychodeliczną muzykę avant-rockową po jazzową improwizację.
Festiwal Kapel Ludowych i Folkowych w Bielowicach w tym roku odbędzie się 15 lipca w niedzielne popołudnie o godzinie 16.00, na placu obok świetlicy wiejskiej. W Festiwalu udział wezmą kapele ludowe i folkowe, które zaprezentują polki i oberki opoczyńskie z których słynie nasz region. Będą też inne atrakcje dla dorosłych i dla dzieci.
Przygotować muzyczne przedstawienie i sporo się nauczyć, dobrze się przy tym bawiąc – taki plan udało się zrealizować studentom Akademii Muzycznej w Łodzi. I choć nie w wszystko wyszło idealnie, „Wesołe kumoszki z Windsoru” warto było zobaczyć w dwóch wersjach.
Mateusz Tranda i Paweł Sieradzan zagrają razem w Konstantynowie Łódzkim podczas  wakacyjnego koncertu, który odbędzie się 13 lipca o godz 18.00 na Pl.Kościuszki (skwer przy Tramwaju).