Dla dwóch pierwszych osób, które nadeślą na adres kalejdoskop@ldk.lodz.pl prawidłową odpowiedź na pytanie dotyczące zespołu Lemon Dog, mamy nagrody - voucher do restauracji oraz zniżkę na zakupy.
Koncert Antka Smykiewicza odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku na zakończenie ferii 10 lutego 2018 r. o godz. 18.00.
26 STYCZNIA 2018

Smash the Crash

Koncert nowej łódzkiej formacji Smash the Crash odbędzie się 26 stycznia 2018 o godz. 20.00 w Łódzkim Domu Kultury. Zespół porusza się wokół muzyki jazz-rockowej, choć nieobce są muzykom podróże  w inne rejony muzyki, także i progrockowej.
Po raz ósmy w Łódzkim domu Kultury odbędzie się  Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+", którego tematem będą kolędy i pastorałki.
21 STYCZNIA 2018

Muzyka w Starym Klasztorze

Kolejny koncert z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach odbędzie się 21 stycznia. Usłyszeć będzie można dzieła muzyki organowej Bacha, Buxtehudego, Schumanna, Pachelbela i innych w wykonaniu słuchaczy Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.
Lemon Dog to zespół grający rockowe piosenki w stylu grunge i indie. Żywiołowe brzmienie gitar i perkusji dobrze łączy się z głosem Marcina Molendy. Kapela nie koncertuje dla sławy i pieniędzy, a dla satysfakcji własnej i swoich fanów. Po pięcioletniej przerwie powróci na scenę 20 stycznia, w swoim historycznym składzie, w którym zaczynała występy w 2006 roku.
21 STYCZNIA 2018

40-stka Jacka Cygana

Po ogromnym sukcesie koncertów „Życie jest piosenką”, Artyści ponownie wyruszyli w trasę by świętować 40-lecie twórczości artystycznej - Jacka Cygana. Towarzyszyć mu będą doskonali Goście: Daniel Olbrychski, Jacek Wójcicki, Kamila Klimczak, Zosia Nowakowska, Joanna Trzepiecińska.
17 STYCZNIA 2018 / 19 STYCZNIA 2018

Muzykowanie w Sieradzu

W Teatrze Miejskim w Sieradzu wystąpią laureaci konkursów regionalnych i ogólnopolskich z Państwowej Szkoły  Muzycznej I Stopnia w Sieradzu. Prezentacje najzdolniejszych uczniów będą przeplatane najpiękniejszymi kolędami w wykonaniu zespołów – chóru, orkiestry i wielu innych.
26 STYCZNIA 2018

WY relaksacyjnie

"Muzyka relaksacyjna" to koncert, który odbędzie się w nowej siedzibie Galerii W Y w Galerii Off (ul. Piotrkowska 138) /26 stycznia.
9 LUTEGO 2018

KONCERT KARNAWAŁOWY

Muzyka filmowa coraz częściej przestaje być tylko dodatkiem, dźwiękowym tłem do historii wyświetlanej na ekranie, ale również funkcjonuje w formie samodzielnych kompozycji.