Wolfgang Muthspiel – gigant jazzu, wybitny austriacki gitarzysta, kompozytor i lider będzie gościem Akademii Muzycznej w Łodzi w poniedziałek 26 marca 2018 roku. Uczelnia zaprasza na koncert, warsztaty i panel dyskusyjny z artystą.
Trzecia edycja łódzkiego New York Festiwalu to już historia. Ubiegłoroczny triumfator Vermis swoim zeszłorocznym występem wysoko zawiesił poprzeczkę, jednak tegoroczni uczestnicy nie zawiedli. Rywalizacja była jeszcze bardziej zacięta i nie obyło się bez zaskoczeń.
Łódź Miłości płynie dalej! Idea zainicjowana przez dwójkę artystów: Olę Kozioł i Suavasa Lewego ma swój dalszy ciąg. Łódzcy muzycy po raz drugi zagrają charytatywnie dla Syrii.
Piotr Rogucki, fanom muzyki znany jako wokalista rockowej formacji COMA i wykonawca solowy, który w swoich scenicznych wcieleniach łączący elementy poezji, rocka i teatru, wystąpi 23 marca w Black Hole Garage w Piotrkowie Trybunalskim (Żwirki 13b).
Podczas koncertu w ramach dorocznego „Święta Uczelni” Akademii Muzycznej w Łodzi wystąpią jej studenci nagradzani w ubiegłym roku na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych.
26 MAJA 2018

Groniec w Bełchatowie

Obdarzona niesamowitym głosem wokalistka Katarzyna Groniec przyjedzie do Bełchatowa, aby promować swoją najnowszą płytę, pt. „Ach!”.
18 KWIETNIA 2018

Koncert w mieszkaniu

Gus Ring, songwriter ze Szwecji po raz pierwszy odwiedzi Polskę i wystąpi w mieszkaniu przy Pogonowskiego, promując swój najnowszy album „Hypnoseas”.
24 MARCA 2018 / 25 MARCA 2018

Osiecka filmowa

Nowe widowisko muzyczne Łódzkiego Teatru Piosenki poświęcone twórczości Agnieszki Osieckiej - usłyszymy utwory napisane do seriali, filmów i programów telewizyjnych: „Deszcze niespokojne”, „Uciekaj moje serce”, „Nim wstanie świt”, „Najpiękniejsza”.
W Pabianicach powstaje Fabryka Kultury – przestrzeń, która możliwościami ma dorównywać tak renomowanym adresom jak siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Prace przebiegać mają w ekspresowym tempie. To prywatna inicjatywa biznesmena i mecenasa kultury Andrzej Furmana, jednego z najbogatszych Polaków. Pisze Łukasz Kaczyński.
– Taniec zespołowy uczy dyscypliny. Dla młodych dziewcząt to prawdziwa szkoła życia i wzajemnego szacunku. W dobie konsumpcjonizmu, pogoni za sukcesem, kiedy młodzież część życia przenosi do Internetu, pokora tancerza jest cechą bogów – mówi Tomasz Balcerek, muzyk, instruktor tańca, choreograf, który prowadzi piotrkowski zespół taneczny Kontra.