Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 9 =

AfterFama w Krańcoofce

Koncert, podczas którego zaprezentują się wybrani laureaci Festiwalu Fama w Świnoujściu. Wystąpią: Katarzyna Łopata, Szymonmówi, Swiernalis, Francis Tuan, Andre & The Giants, Szymon Wójciński.
W tym roku odbyła się 47. edycja Famy, a jej uczestnicy nie mają jeszcze dość festiwalowej atmosfery. Dlatego to największe interdyscyplinarne wydarzenie młodej sztuki i kultury odwiedzi Łódź. W ostatnich latach Łódź reprezentowali na Famie m.in.: Łukasz z Bałut (nagroda za nieszablonową i kreatywną postawę artystyczną oraz nagroda w kategorii literatura), Kacper Płusa (nagroda w kategorii literatura) i grupa filmowa Banan Shark (nagroda w kategorii sztuki wizualne i multimedia). Wydarzenie jest okazją do tego, aby w Łodzi spotkała się część famowej społeczności oraz znakomitą możliwością do promocji Łodzi wśród przyjezdnych. Impreza ma m.in. zachęcić łódzkich twórców do udziału w przyszłorocznej Famie.

Koncerty AfterFamy rozpoczną się około godziny 21. Początek imprezy jest zaplanowany na godzinę 18. Będzie to czas prób dźwiękowych, przybywania kolejnych ekip, rozmów i przygotowań do nocy pełnej wrażeń.

Katarzyna Łopata
Młodość, szczerość i subtelność w jednej osobie. Jej głos ma w sobie całą kobiecą delikatność i subtelność, co pozwala jej tworzyć muzykę bezpretensjonalną i intymną. W 2012 roku nagrała debiutancki album „Porysujemy?”, a w 2015 album „Osiecką”.

Szymonmówi
Niespotykana, wręcz niemożliwa barwa głosu zamknięta w ciele przebojowego chłopaka. Po setkach godzin spędzonych na ulicach polskich i europejskich miast przybył do Świnoujścia po raz drugi, by zweryfikować, czy kolejny rok z rzędu Fama będzie „najlepszymi koloniami świata, tylko takimi dla muzyków”.

Swiernalis
Wokalista, tekściarz i instrumentalista. Przez słuchaczy i krytyków doceniany szczególnie za głębokie i często kąśliwe teksty, które na długo wbijają się w pamięć. W 2016 roku wydał debiutancki album „Drauma” (Kayax). W 2017 został zaproszony na Festiwal w Opolu w kategorii „Debiuty”. Ale zrezygnował z udziału.

Francis Tuan
Lider zespołu Fryderyk Nguyen kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego uprawia muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

Andre & The Giants
Grają muzykę żywcem wyjętą z drewnianej chatki ukrytej pomiędzy drzewami. Inspirowane amerykańskim folkiem, szczere, akustyczne brzmienia i teksty podszyte melancholią i humorem. Do tego ciepły głos, harmonia skrzypiec i wiolonczeli oraz rytm, który aż prosi się, by wybijać go tupaniem.

Szymon Wójciński
Pianista, improwizator, kompozytor, aranżer, poruszający się w rozległym spektrum stylistycznym, nieustannie eksplorujący muzykę od klasycznej począwszy, poprzez jazz, skończywszy na współczesnej muzyce improwizowanej. Finalista konkursu Instant Piano Composer w ramach Festiwalu Transatlantyk 2014, 2015 i 2016.