Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 5 =

Akademia w Starym Klasztorze

W Łagiewnikach znów zabrzmi muzyka – w ramach cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” odbędzie się recital organowy Łukasza Mosura, asystenta w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej łódzkiej Akademii.
Usłyszeć będzie można muzykę Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego i Roberta Schumanna. Koncert odbędzie się w niedzielę 19 listopada 2017 roku, o godz. 15.00, w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach, ul. Okólna 185. Wstęp wolny.

W programie niedzielnego recitalu zabrzmią barokowe i romantyczne dzieła muzyki organowej. Koncert rozpocznie muzyka dwóch czołowych kompozytorów organowych baroku: Preludium i fuga G-dur BWV 541 Jana Sebastiana Bacha oraz Passacaglia d-moll BuxWV 161 Dietricha Buxtehudego. Następnie w romantyczny nastrój wprowadzą nas dwie pierwsze części z cyklu 6 utworów w formie kanonicznej op. 56 Roberta Schumanna. Na koniec zabrzmi 4-częściowa Sonata B-dur nr 4 op. 65 Felixa Mendelssohna¬-Bartholdy’ego.

Łukasz Mosur jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Andrzeja Chorosińskiego), Musikhochschule w Lubece (klasa prof. Franza Danksagmüllera) oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu (klasa prof. Pietera van Dijka), gdzie uzyskał dyplomy z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Gerharda Weinbergera, Haralda Vogla, Bernharda Gfrerera, Daniela Rotha, Johna Butta, Guy Boveta, Joachima Grubicha, Gerharda Gnanna, Jacquesa Oortmerssena, Michaela Radulescu, Christopha Bosserta, Zsigmonda Szathmáry. Jest asystentem w Katedrze Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prowadzi także zajęcia w Zakładzie Muzyki Organowej i Sakralnej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Kaliszu. Jest laureatem wielu konkursów, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Jana Kucharskiego w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu Organowego im. M. K. Ciurlionisa w Wilnie (Litwa), Konkursu Possehl-Musikpreis w Lubece (Niemcy) i wielu innych. Za swe osiągnięcia otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jako solista i kameralista aktywnie koncertuje w kraju i poza jego granicami a także angażuje się w propagowanie muzyki organowej.