Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

Guziki i stroik

Gabriel Balukiewicz

W ramach cyklu „Letnie koncerty w Altanie” wystąpi Duo Reed & Buttons. To połączenie saksofonu i akordeonu w wydaniu młodych artystów, studentów łódzkiej Akademii Muzycznej – Daniela Kobielskiego i Gabriela Balukiewicza. W programie znajdzie się muzyka współczesna, jazzowa, filmowa oraz klezmerska.
Usłyszymy kameralne aranżacje standardów jazzowych (Dave Brubeck „Take Five”) i tematów filmowych (Henry Mancini „The Pink Panther Theme”), które pojawią się obok klezmerskich przebojów: Sholom Secunda „Bei Mir Bist Du Schön”, „Hava Nagila” (melodia tradycyjna). Zabrzmi również nastrojowa kompozycja Astora Piazzolli zatytułowana oryginalnie „Tanti Anni Prima”, a znana w dziesiątkach różnych opracowań jako „Ave Maria”. Z lirycznymi frazami Piazzolli korespondować będzie saksofonowa „Aria” Eugene’a Bozzy, a kontrastować z nimi będą taneczne rytmy tanga (Richard Galliano „Tango Pour Claude”) i czardasza (Pedro Iturralde „Pequena czarda”). Daniel Kobielski i Gabriel Balukiewicz po raz pierwszy wykonają zadedykowany im utwór „Crazy Ooo” młodego łódzkiego kompozytora Aleksandra Brycha.

Reed & Buttons, czyli połączenie stroika z guzikami, to projekt Daniela Kobielskiego (saksofon) i Gabriela Balukiewicza (akordeon). Obaj artyści studiują w Akademii Muzycznej w Łodzi: akordeonista w klasie dra Leszka Kołodziejskiego, saksofonista w klasie prof. Pawła Gusnara. Solowo i kameralnie zdobywali nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych (m.in. w Warszawie, Kownie, Sztokholmie, Puli, Filadelfii). W działalności artystycznej obaj muzycy czerpią inspiracje z muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Program

Richard Galliano – „Tango Pour Claude”
Eugene Bozza – „Aria”
Melodia tradycyjna – „Hava Nagila”
Aleksander Brych – „Crazy Ooo”
Astor Piazzolla – „Tanti Anni Prima”
Dave Brubeck – „Take Five”
Henry Mancini – „The Pink Panther Theme”
Sholom Secunda – „Bei Mir Bist Du Schön”
Pedro Iturralde – „Pequeña czarda”


Organizatorzy: „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.