Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Jamboree na Bałutach

Koncert tria Zerang/Wójciński/Mełech - tworzonego przez legendę amerykańskiej perkusji Michaela Zeranga oraz wybitnych muzyków polskich: Ksawerego Wójcińskiego na kontrabasie i Piotra Mełecha na klarnetach. Trio promuje wydaną przez Multikulti Project płytę „261034115”.
Światowej sławy perkusista, legenda chicagowskiej sceny free impro Michael Zerang, a także Ksawery Wójciński i Piotr Mełech - jedni z najwybitniejszych i najbardziej aktywnych improwizatorów w Polsce zawitali do Łodzi podczas jesiennej trasy promującej najnowsze wydawnictwo „261034115".

Trio Zerang/Mełech/Wójciński w 2010 roku zagrało w Polsce kilka dobrze przyjętych koncertów. W trakcie trasy odbyła się wówczas również sesja nagraniowa w poznańskim Albert Hofmann Studio, gdzie muzycy zarejestrowali kolektywne improwizacje. Ta muzyka ukazała się w styczniu 2017 roku w poznańskiej oficynie Multikulti Project.

Płyta „Zerang/Mełech/Wójciński 261034115” zawierająca siedem improwizowanych utworów - gdzie indywidualna ekspresja i charakterystyczny język poszczególnych muzyków wyznaczają kierunek i nurt wielowątkowej wypowiedzi - jest swoistą dokumentacją pierwszego spotkania trzech odmiennych wyobraźni, pełnego szacunku i wzajemnej estymy pozbawionej kompleksów. Oczywistym jest że to Michael Zerang, jeden z najwszechstronniejszych perkusistów i perkusjonalistów ze swym kilkudziesięcioletnim doświadczeniem na światowej scenie „free impro” odciska tu najbardziej sugestywną pieczęć.