Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 1 =

Manu Summer Jazz Sundays – święto jazzu

Krzesimir Dębski, fot. D. Rudzki

W niedzielę 6 VIII występem Krzesimira Dębskiego rozpocznie się ósma edycja Manu Summer Jazz Sundays - festiwalu jazzowego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Master & Co.”. W otoczeniu rynku Manufaktury w każdą sierpniową niedzielę będzie można posłuchać najlepszych polskich twórców jazzowych.
Tegoroczny festiwal Manu Summer Jazz Sundays ma nieco inną formułę niż poprzednie edycje. Dotychczas motywem przewodnim był konkretny instrument – na scenie na rynku Manufaktury występowali najlepsi polscy saksofoniści, gitarzyści, trębacze czy wirtuozi organów Hammonda. – W tym roku stawiamy na zestawienie mistrzów w swoich dziedzinach i młodych twórców, którzy czerpią inspiracje od najlepszych – tłumaczy Tomasz Gołębiewski, dyrektor artystyczny Manu Summer Jazz Sundays.
Jako pierwszy zaprezentuje się mistrz - Krzesimir Dębski, który wystąpi w Manufakturze 6 VIII. Ten kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, ma na swoim koncie ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, 40 kompozycji do spektakli teatralnych i ponad 100 do filmów i seriali. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917.
W Manufakturze zaprezentuje zarówno utwory własne, jak i znane i lubiane standardy jazzowe. Towarzyszyć mu będzie gitarzysta Krzysztof Ścierański, z którym od lat grają w zespole String Connection.
Tydzień później (13 VIII) wystąpi Sasha Strunin – młoda wokalistka, która zaczynała karierę muzyczną w klimatach pop i dance, ale od kilku lat rozwija się w swingu. Artystkę pracującą w tym kierunku wspiera wybitny amerykański trębacz Gary Guthman, który jako Mistrz wystąpi na finał Manu Summer Jazz Sundays, czyli 27 VIII.
Czwartym artystą, który zaprezentuje się podczas jazzowych niedziel w Manufakturze będzie Mateusz Smoczyński - jeden z najlepszych skrzypków jazzowych młodego pokolenia. Zagra 20 VIII.
Manu Summer Jazz Sundays to festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz letnich imprez kulturalnych w Łodzi. Od siedmiu lat w każdą sierpniową niedzielę można na rynku Manufaktury można podziwiać najlepszych polskich muzyków jazzowych. Dotychczas na scenie Manu Summer Jazz Sundays występowali m.in.: Marek Napiórkowski, Wojciech Karolak, Maciej Sikała, Piotr Baron, Paweł Serafiński, Dorota Miśkiewicz, Michael Patches Stewart. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest Tomasz Gołębiewski – muzyk, producent, organizator prestiżowych wydarzeń muzycznych. 

Program:
06.08          Krzesimir Dębski & Krzysztof Ścierański
13.08          Sasha Strunin Band
20.08          Mateusz Smoczyński Quintet
27.08          Gary Guthman Quartet