Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

OSIEMNASTKA KOLORÓW POLSKI

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” jest już pełnoletni, obchodzi w tym roku osiemnastkę. Preludium Festiwalu już 17 czerwca w Stacji Nowa Gdynia, a koncert inauguracyjny – 1 lipca w Skierniewicach.
Program

17 czerwca /sobota/ 20.00 
ZGIERZ

Stacja Nowa Gdynia, ul. Sosnowa 1 
PRELUDIUM FESTIWALU – „ROZ-RUCH”
Raz Dwa Trzy w składzie: Adam Nowak – gitara, śpiew; Grzegorz Szwałek – pianino elektryczne, akordeon; Jacek Olejarz – perkusja; Jarek Treliński – gitara elektryczna i akustyczna; Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas; Tadek Kulas – trąbka (gościnnie)
W programie piosenki: m.in. „Pod niebem pełnym cudów”, „Nikt nikogo” („I tak warto żyć”), „W wielkim mieście”, „Amulet”, „Trudno nie wierzyć w nic”, „Jutro możemy być szczęśliwi”, „Nazywaj rzeczy po imieniu”, „Dalej niż sięga myśl”, „Skąd przybywasz”, „Już”, „Zgodnie z planem”, „Tylko we mgle błądzi człowiek”, „To wszystko, co niezrozumiałe”

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- rodzinny piknik muzyczno-sportowy w Stacji Nowa Gdynia SPA&Wellness Resort – od g. 12.00. W programie zawody i zabawy, m.in. Bieg Lot Bociana dla dorosłych i Bieg Szklakiem Dzikiej Kaczki dla dzieci; dla najmłodszych warsztaty muzyczne – budowa prostych instrumentów „z niczego” – organizowane we współpracy z Filharmonią Łódzką; Bio-Recykling-Music-Mind – warsztat poprowadzi Suavas Lewy, od g. 13.00

25 czerwca  /niedziela/ 17.00
SOBOLÓW

kościół pw. Wszystkich Świętych

Koncert 11. Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie
i 18. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

THE SINGING HEADS
The Singing Heads w składzie: Mariusz Lewy – dyrygent; Michał Śmiechowicz, Bartłomiej Tarkowski, Maciej Wawrzak – tenor I; Michał Korpecki, Adam Lewandowski, Hubert Marciniak – tenor II; Konrad Orawski, Jan Rogacki – baryton; Kamil Gruszczyński, Mateusz Stawiszyński, Rafał Wiecha – bas

W programie: Michael Praetorius – „Audite silete”; Menegali – „Jesu Salvator Mundi”; Giovanni Battista Martini – „In Monte Oliveti”; Felix Mendelssohn – „Beati Mortui”; Tomás Luis de Victoria – „O vos omnes”; Andrzej Koszewski – „Zdrowaś Królewno wyborna”; Ola Gjeilo – „Ubi Caritas”; René Clausen – „All That Hath Life and Breath Praise Ye the Lord”; Jan Maklakiewicz – „Kołysanka”; Mieczysław Karłowicz – „Mów do mnie jeszcze”; „Dotąd doszliśmy”, „Cichosza”, „Było kiedyś między nami”, „Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem” z repertuaru Grzegorza Turnaua; „Wiosenna pieśń radości i „Wyjzys” z repertuaru Kabaretu Potem

1 lipca /sobota/ 19.00
SKIERNIEWICE

kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Plac Jana Pawła II

KONCERT INAUGURUJĄCY 18. WĘDROWNY FESTIWAL FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”

Maria Hubluk-Kaszuba – sopran
Małgorzata Pietrzykowska – mezzosopran
Przemysław Baiński – tenor
Bartosz Szulc – bas
Zbigniew Rymarczyk – fortepian,
Tomasz Kaszuba – fortepian,
Krzysztof Suwald – fisharmonia
MariaHubluk-Kaszuba – dyrygent
Dawid Ber – dyrygent
Chór Filharmonii Łódzkiej
W programie koncertu: Gregorio Allegri – „Miserere mei Deus”, Johannes Brahms –  „Geistliches Lied”, Josef Rheinberger – „Abendlied”, Marek Jasiński – „Psalm 100”, Gabriel Fauré – „Cantique de Jean Racine”, Arvo Pärt – „Veni Creator”, Henryk Mikołaj Górecki – „Totus tuus”, Giacchino Rossini – „Cum sancto spiritu” z Małej Mszy Uroczystej


2 lipca /niedziela /18.00
ROGÓW

Arboretum SGGW, ul. Leśna 1 (scena plenerowa na leśnej polanie)

BOGUSŁAW KACZYŃSKI IN MEMORIAM
Projekt Sławomira Pietrasa
Sławomir Pietras – scenariusz i prowadzenie, Joanna Cortés, Joanna Horodko, Anna Lasota – sopran; Tadeusz Szlenkier, Sylwester Kostecki – tenor; Arkadiusz Anyszka, Maciej Ogórkiewicz – baryton; Agnieszka Nagórka – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
W programie koncertu: „Intermezzo sinfonico” z opery „Rycerskość
wieśniacza” Pietro Mascagniego; aria Pinkertona z opery „Madame Butterfly” i aria Cavaradossiego z opery „Tosca” Giacomo Pucciniego; Duet „La ci darem la mano” z opery „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusa Mozarta; duet przyjaźni z opery „Don Carlos” i „Brindisi” z opery „Traviata” Giusepe Verdiego; Uwertura, „Habanera” i „Kuplety torreadora” z opery „Carmen” Georgesa Bizeta; „Wilia”, duet „Usta milczą, dusza śpiewa” i septet „Ach kobietki” z operetki Franza Lehára „Wesoła wdówka”; „Barkarola” z operetki „Opowieści Hoffmanna” Jacquesa Offenbacha; „Tak całkiem bez dziewczątek” i duet „Co się dzieje, oszaleję” z operetki „Księżniczka czardasza” Imre Kálmána; „Wielka sława to żart” z operetki „Baron cygański” Johanna Straussa; „Brunetki, blondynki” (muz. Robert Stolz). 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- zwiedzanie Alpinarium i Arboretum SGGW w Rogowie (w dniu koncertu czynne do g. 18.00; bilet normalny 19 zł, ulgowy 6 zł, dzieci do lat 6 wstęp wolny)
- wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki (wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi), przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach; od g. 17.00

8 lipca /sobota/ 19.00
KONSTANTYNÓW ŁÓDZKI

kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, pl. Kościuszki 4/5

BEREK
Mateusz Smoczyński Quintet w składzie: Mateusz Smoczyński – skrzypce, skrzypce barytonowe; Konrad Zemler – gitara; Jan Smoczyński – fortepian; Wojciech Pulcyn – kontrabas; Michał Miśkiewicz – perkusja
W programie koncertu utwory: „Przebiórka”, „Berek”, „Mleko i miód”, „Otwarte E”,  „Pożegnanie z Teksasem”, „Odcinki” (fortepian solo); „Gdybyś tylko chciał”, „Gruby kot”, „Jakoś leci”, „Jazda”, „Ballada dla M.”, „Empiria”, „Odcinki”

9 lipca /niedziela/ 19.00
DOBROŃ

kościół pw. św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41

Kwintet  smyczkowy Multicamerata w składzie: Izabela Bogusz – skrzypce I, Grzegorz Bogusz – skrzypce II, Marta Wroniszewska – altówka, Karol Wroniszewski – wiolonczela, Henryk Giza – kontrabas
W programie koncertu utwory: Georg Friedrich Händel – Passacaglia, Giuseppe Tartini – Cantabile, Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento D-dur KV 138, Andrzej Koszewski  – Concerto Grosso „All antica per archi”, Fryderyk Chopin – Etiuda E-dur op. 10 nr 3

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- biesiada przy ognisku z muzyką Dobrońskiej Orkiestry Dętej (obchodzącej w tym roku  115-lecie); degustacja potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich; Park Gminny, ul. Sienkiewicza 58, od g. 20.30


15 lipca /sobota/ 19.00
LUTOMIERSK

klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3

JAK ZAWSZE (NIE)OPORNI!
Chór dla (nie)opornych, Mariusz Lewy – dyrygent
W programie utwory gospel i negro spirituals: „Deep River”, „Go Down Moses”, „O Happy Day”, „Elijah Rock”, „Sometimes I Feel Like a Motherless Child”, „Siyahamba”, „Akekho Ofana No Jesu”

MUZYKA XVII WIEKU NA LITWIE I W POLSCE
Zespół muzyki kameralnej Reversio: Irmina Obońska – klawesyn, szpinet; Marek Toporowski – klawesyn; Darius Klišys – birbynė, Eugenijus Čiplys – birbynė, Krzysztof  Firlus – viola da gamba
W programie koncertu utwory: Anonim (Tabulatura Oliwska/Braniewska, ok.1619) – 5 tańców: Chorea 33, Alia Chorea 35, Tantz 22, Chorea 27, Tantz 23, oraz Passemus; Anonim (Album sapieżyńskie, XVII w.) – Kolenda; Biagio Marini – Passacaglio; Adam Jarzębski – Corona Aurea, Chromatica a 3, Canzona terza, Spandesa a 3; Adam z Wągrowca (Rękopis z Kražiai, XVII w.) – Super 6 tonum, Toccata, Canzona, Super secundum tonum; Marcin Mielczewski – Canzona terza a 3; Tobias Hume – 2 polskie ayre oraz polska vilanelle; Andrea Falconieri – L‘Eroica a 3; Tarquinio Merula – Canzone La Cauagliera nr 18, Canzone La Pusterla nr 19, Ciaccona; Dario Castello – Sonata quarta a 2 soprani


16 lipca /niedziela/ 19.00
BRZEŹNIO K. SIERADZA

kościół pw. św. Idziego

OJ BOROM BOROM
Maniucha i Ksawery: Maniucha Bikont – głos, Ksawery Wójciński – kontrabas
W programie koncertu pieśni z ukraińskiego Polesia w minimalistycznej interpretacji na głos i kontrabas: „Oj borom, borom” – pieśń wiosenna, „Oj hore, hore”, „Maty syna porodyła” – pieśń weselna, „Wędrówka”, „Letiły husy” – pieśń sobótkowa, „Oddała mene”, „Czumak”, „Petriwka”, „Buła oseń chłodna”, „Oj chylitsja husti łozy”, „Rozłąka”, „Oj ty diwczyno”, „Usi hory zelenijut”, „Oj tam u poli” – kolęda życząca, „Uże Misza na dwori” – pieśń weselna, „Oj daj Boże od weczora” – pieśń żniwna 


22 lipca /sobota/ 19.00
WARTA

scena przed klasztorem oo. Bernardynów

PIOSENKI ZATRZYMANE W KADRZE
Apertus Quartet w składzie: Marta Kalińska-Strasińska – skrzypce I, Paulina Wielgosińska skrzypce II, Małgorzata Sowierka-Chmiel – altówka, Maria Katarzyna Filipiak – wiolonczela; oraz Katarzyna Dąbrowska – śpiew, Bartek Stępień – kontrabas, Radek Bolewski - perkusja
"Miłość Ci wszystko wybaczy" (z filmu "Szpieg w masce") - sł. Julian Tuwim, muz. Henryk Wars; "Nie bądź taki Szybki Bill" (z serialu "Wojna domowa") - sł. Ludwik Jerzy Kern, muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz;  "Uciekaj moje serce" ("Jan Serce") - sł. Agnieszka Osiecka, muz. Seweryn Krajewski; "Miłość złe humory ma" ("Małżeństwo z rozsądku") - sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz; wokaliza z serialu kryminalnego "07-zgłoś się" - muz. Włodzimierz Korcz; "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia" ("Mewy", "Alternatywy 4") - sł. Wojciech Młynarski, muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz; "Łagodnie płynę w Twych ramionach" ("Alternatywy 4", "Czterdziestolatek") - sł. Wojciech Młynarski, muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz; "Od nocy do nocy" ("Noce i dnie") - sł. Agnieszka Osiecka, muz. Waldemar Kazanecki;  "Piosenka telegrafistki Lidki" - ("Czterej pancerni i pies") - sł. Wiktor Woroszylski, muz. Wojciech Kilar; "La valse du mal" - ("Palace Hotel") - sł Wojciech Młynarski, muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz oraz motywy muzyczne z filmów: "Podróż za jeden uśmiech" - muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, "Poszukiwana, Poszukiwany" - muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, "Vabank" - muz. Henryk Kuźniak, "Kariera Nikodema Dyzmy" - muz. Piotr Marczewski i "Czterdziestolatek" - muz. Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz


23 lipca /niedziela/ 19.00
WOLBÓRZ

kościół pw. Mikołaja Biskupa, plac Władysława Jagiełły 14


Jaracas w składzie: Piotr Zaleski – timple; Julieta Gonzalez-Springer – śpiew; Łukasz Figiel – gitara basowa; Mateusz Ławniczak, Łukasz Oleszek, Martin Złotnicki – gitara
W programie koncertu pieśni i tańce barokowej Hiszpanii: Antonio de Santa Cruz – „Jácaras”, Jose Marín – „No piense Menguilla ya” i „Si quieres dar Marica en lo cierto”,  Santiago de Murcia – Fandango, Gaspar Sanz – „Españoleta”, Francisco Guerau – „Villano”/„Canario” i „Marizápalos”, Anonim (Cancionero de la Sablonara) – „De tu vista celoso”, Juan Arañes – „Un sarao de la chacona”


29 lipca /sobota/ 20.00
INOWŁÓDZ

scena obok Zamku Kazimierza Wielkiego

INSPIRACJE
Trebunie-Tutki & Goście: Krzysztof Trebunia-Tutka – skrzypce, złóbcoki, koza podhalańska, róg, piszczałki, fujary, śpiew, prowadzenie koncertu; Anna Trebunia-Wyrostek – basy podhalańskie, śpiew; Jan Trebunia-Tutka – altówka, śpiew; Michał Poniżnik – klarnet; Jacek Fedkowicz, Andrzej Polak – kontrabas; oraz goście specjalni: Julia Doszna – śpiew, Nina Stiller – śpiew, Miroslav Rajt – cymbały węgierskie

W programie koncertu m.in.: „W lesie grzyby”, „Jo Cłek Wolny”, „Nutko moja” , „Hej Hanko!”, „Orle pióro”, „Nasze reggae”, „Wiecno”, „Góralsko siła”, „Tam mój dom”, „Zapomniane pieśni”, „Nasze miasteczko”, „Majowe śpiewki”, „Hej moja dziewcyno”, „Zyngry zbójnickie”, „Zakopane odkopane”, „Wędrowcy”

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- zwiedzanie Inowłodza z przewodnikiem, kiermasz książki, warsztaty garncarskie, warsztaty rękodzieła ludowego, „swojskie jadło”, wystawa malarstwa; Gminne Centrum Kultury na Zamku Kazimierza Wielkiego


30 lipca /niedziela /19.00
WIERUSZÓW

kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, ul. Kuźnicka 11

ŚWIDRYGA I MIDRYGA, CZYLI LEŚMIAN NA 25 GŁOSÓW
premiera Festiwalu
Wielki Chór Młodej Chorei; Paweł Odorowicz – altówka, instrumenty elektroniczne; Maciej Staniecki – gitary, instrumenty elektroniczne; Tomasz Krzyżanowski – instrumenty perkusyjne, prowadzenie chóru
W programie koncertu 12 polifonicznych utworów skomponowanych do tekstów Bolesława Leśmiana. Dodatkowo koncert ożywią elementy body percussion i minimalistyczne układy choreograficzne


5 sierpnia /sobota /19.00
ZELÓW

kościół Ewangelicko-Reformowany, ul. Sienkiewicza 14a

EL GRECO
Joachim Mencel – fortepian, Jorgos Skolias – śpiew, Harry Tanschek – drums, DJ Krime – instrumenty klawiszowe, Andrzej Święs – kontrabas
W programie koncertu: „Marmur biały”, sł. Cyprian Kamil Norwid; „Kukułeczka kuka”, wersja staroangielska (Anonim); „Hope is the thing with feathers” – sł. Emily Dickinson;  „Rozkosz i boleść” („Do Nieznajomej”), sł. Kazimierz Przerwa-Tetmajer; „Fraszka (Sen)”, sł. Jan Kochanowski; „Reading Gaol”, sł. Oscar Wilde; „Czemu mi smutno” („Aerumnarum Plenus”), sł. Cyprian Kamil Norwid; „Ślimak mi się powoli przed oczyma wlecze”, sł. Kazimierz Przerwa-Tetmajer; Gil Evans – „La Nevada”; „North Dakota” – kompozycja zespołowa

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- zwiedzanie Muzeum – Ośrodka Dokumentacji Braci Czeskich (wystawy: z okazji 600-lecia śmierci Jana Husa oraz „500 lat reformacji”; g. 17.00
- wykład „500 lat reformacji”; Muzeum, g. 18.00


6 sierpnia /niedziela /18.00
SIEDLĄTKÓW

scena przed kościołem pw. św. Marka Ewangelisty

BACK TO THE GARDEN
Monika Borzym – śpiew, Robert Kubiszyn – kontrabas, Mitchell Long – gitara, Sebastian Frankiewicz – perkusja
W programie koncertu piosenki Joni Mitchel

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- stoisko pszczelarskie, stoiska Stowarzyszeń z terenu gminy Pęczniew (ciasta, domowe weki), stoisko z potrawami z grzybów oraz z pracami Tadeusza Szubstarskiego z Pęczniewa
- występ zespołu ludowego i Orkiestry Dętej z Siedlątkowa
- atrakcje dla dzieci

12 sierpnia /sobota /18.00
SIERADZ

Wzgórze Zamkowe

CARRANTUOHILL & TANIEC
Carrantuohill w składzie: Anna Buczkowska, Bogdan Wita, Dariusz Sojka, Zbigniew Seyda, Maciej Paszek, Marek Sochacki, Adam Drewniok; oraz 8-osobowa grupa tańca irlandzkiego Salake
W programie koncertu: „No_1”, „Hornpipes & Reel”, „Uważnie Panowie”, „Destitution”, „Severine”, „Raglan Road”, „Slip Jig & Reel”, „Ragle Tagle Gipsy”, „Go jiglia”, „Cavan Pathoes”, „Go reelia”, „Mackie`s Reel”, „Tennessy Walz”, „If I should Fall from Grace with God”


13 sierpnia /niedziela/ 19.00
TUM

Archikolegiata pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego

SPLENDOR I BLASK BAROKU
Altberg Ensemble w składzie: Justyna Skatulnik – skrzypce barokowe, koncertmistrz; Joanna Piszczorowicz, Joanna Gręziak, Małgorzata Małkiewicz – skrzypce barokowe; Marcin Stefaniuk – skrzypce barokowe (gościnnie); Natalia Rejchert – altówka (gościnnie); Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa, koncertmistrz, kierownictwo artystyczne; Weronika Jabłońska-Siwiak, Anna Cierpisz – wiolonczela barokowa; Stanisław Smołka – violone (gościnnie), Ewa Mrowca, Joanna Cyrulik – klawesyn; Witold Wilgos – teorba (gościnnie); Ewa Gubiec, Przemysław Wiśniewski – flet traverso; Patrycja Leśnik, Jan Ziemowit Hutek – obój barokowy; Szymon Józefowski – fagot barokowy (gościnnie)
W programie koncertu Musica da chiesa per vari stromenti: Georg Friedrich Händel – Concerto Grosso D-dur HWV 31; Tomaso Albinoni – Koncert C-dur na 2 oboje, smyczki i basso continuo nr 9 op. 9; Antonio Vivaldi – Koncert C-dur na 2 flety, smyczki i basso continuo RV 533; Antonio Vivaldi – Concerto per la Santissima Assenzione di Maria Vergine RV 581; Antonio Vivaldi – Sinfonia a Santo Sepolcro RV 169; Antonio Vivaldi – Sonata a Santo Sepolcro RV 130; Arcangelo Corelli – Concerto Grosso D-dur nr 7 op. 6

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- zwiedzanie skansenu „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku k. Tumu (w ramach projektu „Tum – perła romańskiego szlaku” realizowanego przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi); g. 10.00-18.00 (bilety wstępu: normalny 9 zł, ulgowy 6 zł, grupowy, dla 11-25 osób 6 zł, wycieczkowy – od 25 osób – 5 zł; dzieci do lat 7 wstęp wolny)
- spotkanie z kowalem (kucie gorącego żelaza), g. 13.00-17.00
- spotkanie z młynarzem (ustawianie „koźlaka” na wiatr), g. 13.00, 15.00, 17.00
- rysowanie i malowanie (przygotowane miejsca i sztalugi)
- ciasto drożdżowe dla smakoszy.


19 sierpnia /sobota/ 17.00
LIPCE REYMONTOWSKIE

Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10 (scena plenerowa)
Koncert 18. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”
i 11. Festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie

SLAVIC SOUL
Sokół Orkestar w składzie: Przemek Sokół – instrumenty dęte, śpiew; Piotr Bednarczyk – trąbka; Bartosz Dąbrowski – trąbka; Jarosław Meus – gitary, śpiew; Jakub Mietła, Konrad Ligas – akordeon; Krzysztof Wyrwa – gitara basowa; Łukasz Kurzydło – instrumenty perkusyjne; Grzegorz Bauer – perkusja
W programie koncertu: „Ethno brass sound system”, „Tylko Ty”, „Slavic soul”, „Zuza zalambianeska”, „Kamrat”, „Świętojański sen”, „...I jego epilog”, „Zmierzch dawnych bogów”, „Zamknij oczy”, „Szukam słów”, „Autodestrukcja”, „Balkan Express”, „A kiedy przyjdzie taki dzień”

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- 15.00 – kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych z możliwością zakupu wytworów rękodzieła
- 15.00 – potrawy kuchni regionalnej: pierogi z mięsem i kapustą, barszcz lipiecki z kiełbaską, chleb wiejski ze smalcem i kiszone ogórki, ciasto drożdżowe, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich
- od 15.00 loteria fantowa GOKSiR
- 18.15 – występy zespołów działających przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich, m.in. występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta  z programem „Wesele Boryny” (II część)
- od 19.30 do 24.00 zabawa ludowa.


20 sierpnia /niedziela/ 19.00
KROŚNIEWICE

kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, ul. Łęczycka 5

PROMODERN SHAKESPIRED
ProMODERN w składzie: Łucja Szablewska – sopran; Ewa Puchalska, Ewelina Rzezińska – mezzosopran; Andrzej Marusiak – tenor; Krzysztof Chalimoniuk – baryton; Piotr Pieron – bas, kierownictwo artystyczne
W programie koncertu kompozycje do sonetów Williama Szekspira autorstwa polskich twórców, m.in. Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Herdzina, Pawła Łukaszewskiego, Stanisława Moryto, Tomasza Opałkę, Dariusza Przybylskiego, Macieja Zielińskiego, Miłosza Bembinowa


26 sierpnia /sobota /17.00
KALINOWA K. BŁASZEK

dwór szlachecki

NIE TAKI STRASZNY DWÓR
Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi: Bernadetta Grabias – mezzosopran, Patrycja Krzeszowska – sopran, Patryk Rymanowski – bas, Dominik Sutowicz – tenor, Łukasz Motkowicz – baryton, Marcin Werner – fortepian, oraz tancerze: Monika Maciejewska, Gintautas Potockas, Kinga Łapińska, Paweł Kurpiel
W programie koncertu muzyka Stanisława Moniuszki, fragmenty z opery „Straszny dwór”: tercet „Witam was, witam was kochane dzieciska!”, duet „Już ogień płonie”, aria Miecznika „Kto z mych dziewek serce której”, aria Skołuby „Ten zegar stary”, aria Stefana „Cisza dokoła”, aria Hanny „Do grobu trwać”, mazur; z opery „Halka”: aria Janusza „Skąd tu przybyła mimo mej woli”, aria Jontka „Szumią jodły”, polonez; oraz pieśni: „Pieśń wieczorna”, „Panicz i dziewczyna”, „Dziad i baba”

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
- „swojska biesiada” i święto gminy Błaszkowskie Noce 2017 oraz prezentacje i animacje dla dzieci i dorosłych, g. 18.00-24.00; historyczne pokazy sztuki rzemieślniczej, g. 18.00-23.00, Park Miejski w Błaszkach
- XXIV Krajowe Dni Ziemniaka – wystawa branżowa połączona z największymi w historii Polski „wykopkami”, tj. pokazem zbioru ziemniaków, fachowymi warsztatami oraz prezentacją ziemniaka przyszłości „Little Potato”; g. 10.00-16.00, Kalinowa
- wycieczka autokarowa z przewodnikiem „Szlakiem dworków szlacheckich”, wyjątkowa okazja do zwiedzania położonych w gminie Błaszki dworów, które na co dzień nie są dostępne; g. 16.00-18.00, wyjazd sprzed Urzędu Miejskiego w Błaszkach
- wystawa obrazów „Szlakiem dworków szlacheckich” – zwieńczenie tygodniowego pleneru malarskiego; g. 18.00-23.00, budynek dawnej Łaźni Miejskiej w Błaszkach


27 sierpnia /niedziela/ 19.30
ŁOWICZ

bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i św. Mikołaja, Stary Rynek 24/30

CAPELLA BYDGOSTIENSIS JUBILEUSZOWO
Capella Bydgostiensis, José Maria Florêncio – dyrygent, Jakub Monowid – kontratenor
W programie koncertu:  A.Vivaldi - Concerto Grosso d moll RV 565; A. Vivaldi - Motet Clarae stellae sentillate; A.Vivaldi - Concerto Grosso "Alla Rustica" G Dur RV 151; A.Vivaldi - Introduzione al Gloria RV 637; A.Vivaldi - In santo sepolcro RV 169; A.Vivaldi - Stabat Mater

2 września /sobota/ 19.00
ŁÓDŹ

sala koncertowa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22

ADAM SZTABA SYMFONICZNIE
KONCERT FINAŁOWY 18. WĘDROWNEGO FESTIWALU FILHARMONII ŁÓDZKIEJ „KOLORY POLSKI”
Adam Sztaba – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej
W programie koncertu kompozycja specjalna, powstała na zamówienie Festiwalu: „Marsz”, Artur Zagajewski – muzyka, Bruno Jasieński – słowa, Grzegorz Wierus – dyrygent

Na wszystkie koncerty (poza finałowym) wstęp wolny.
Ceny biletów na koncert finałowy: normalny 60 zł, ulgowy 50 zł
Bilety dostępne:
- w kasie biletowej FŁ od 5 do 30 czerwca i od 16 sierpnia (10.00-18.00), tel. + 48 42 664 79 79
- online na http://filharmonia.lodz.pl


Dyrekcja Filharmonii Łódzkiej zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w programie.