Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 2 =

Poznań na estradzie

Koncert symfoniczny w wykonaniu artystów związanych z Akademią Muzyczną w Poznaniu. Wystąpią: pianista Przemysław Witek i dyrygent Warcisław Kunc wraz z Orkiestrą Symfoniczną AM w Poznaniu. Wykonają program złożony z muzyki XIX-wiecznej, XX-wiecznej oraz współczesnej.
Będzie to repertuar przygotowany z okazji inauguracji roku akademickiego w poznańskiej Uczelni. Wieczór rozpocznie IV Symfonia koncertująca op. 60 Karola Szymanowskiego, napisana w 1932 roku dla Artura Rubinsteina. W tym utworze solową partię fortepianu wykona Przemysław Witek. Następnie zabrzmią dwie orkiestrowe kompozycje. Najnowszy utwór Barbary Kaszuby „Unexpected actions for orchestra” prezentowany będzie publiczności dopiero po raz drugi, a wykonana przez poznańską orkiestrę pod batutą Warcisława Kunca „Fantazja symfoniczna Noc na Łysej Górze” Rosjanina Modesta Musorgskiego, diabolicznym akcentem zakończy wieczór.

Solistą w poniedziałkowym koncercie będzie Przemysław Witek pianista młodego pokolenia, wykładowca poznańskiej Akademii Muzycznej, w której prowadzi klasę fortepianu. Ma na swoim artystycznym koncie sukcesy międzynarodowe, a także nagranie debiutanckiej płyty „Décadence” z muzyką Szymanowskiego i Rachmaninowa. Warcisław Kunc dyryguje na polskich i zagranicznych scenach operowych, posiada także szeroki repertuar symfoniczny oraz zajmuje się managementem kultury. Od sezonu 2016/2017 jest dyrektorem Opery Bałtyckiej w Gdańsku, a od 2010 roku profesorem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę dyrygentury. Kompozytorka młodego pokolenia, Barbara Kaszuba, autorka jednego z utworów w programie koncertu również związana jest z muzycznym środowiskiem Poznania. Jej utwory wykonywane są na koncertach i festiwalach, zdobywa także nagrody na konkursach kompozytorskich w kraju i za granicą.