Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 1 =

Sylwester z Katarzyną Groniec

Na pożegnanie starego roku w Miejskim Domu Kultury w Radomsku 31 grudnia o godz. 20 odbędzie się koncert Katarzyny Groniec. Wokalistka zaśpiewa piosenki ze swojego nowszego albumu „Ach”.
Artystka napisała teksty większości piosenek, a do niektórych skomponowała muzykę. Bilety: 60 zł – parter, 55 zł – balkon.

Katarzyna Groniec - „Ach!“ - Każdy ma swoją Ziemię Obiecaną. Coś za czym tęskni, czego mu brak, co chciałby, a nie może albo miał i utracił. Ziemia Utracona. Dobry tytuł na tomik poezji gdyby nie był parafrazą T.S.Eliota. „Najokrutniejszy miesiąc to kwiecień“ pisał poeta w „Ziemi Jałowej“. To prawda. Niezłe też bywają te poprzedzające kwiecień… ale co z tego? W końcu i tak nadchodzi wiosna. „Ach!“, bo taki jest tytuł nowego albumu, opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I od początku, bo wszystko jest cyklem co jakiś czas kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać. Czy jestem szczęśliwa? Tak. Właściwie mogłabym powiedzieć: jak nigdy dotąd. Spokojna, jasna, świadoma. Dlaczego więc moje piosenki są smutne? Nie wiem. Najłatwiej byłoby powiedzieć (często to mówię na odczepnego) – bo lubię smutek. I nie mówić nic więcej. Ale to jest coś więcej. Coś, co wypływa gdzieś z głębi, z trzewi, kiedy zdarza mi się układać melodie i dopasowywać do niej słowa. Jak gdybym zapadała się w jakiś inny świat pełny echa i błękitu, który swoim pięknem onieśmiela tę drugą, starającą się twardo stąpać po ziemi, mnie. Z kolei ta druga ja, którą zawstydza miękkość tej pierwszej, potrafi ten melancholijno-lazurowy świat bezlitośnie wykpić. Wyciągam zatem samą siebie z błękitnego jeziora za włosy, jak baron Munhchausen wyciągnął siebie z bagien, a potem znów w to jezioro nurkuję. Czy zatem kłamię tak jak on? Bardzo możliwe…

Wydawcą płyty jest Warner Music Poland, producentem Marcin Bors.
Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska.
Muzykę skomponowali – Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec.
Opiekę Artystyczną projektu objął Cezary Studniak – Dyrektor Artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W wersji koncertowej będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni“ (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

Bilety:
- przedsprzedaż do 27 grudnia 2018 – 50 zł parter, 45 zł – balkon
- od 28 grudnia 2018 – 60 zł parter, 55 zł – balkon

Koncert odbędzie się 31 grudnia o godz. 20.00 w sali widowiskowej MDK Radomsko.
Miejski Dom Kultury w Radomsku
  • 31-12-2018 godz 20:00

Kategoria

Muzyka

Adres

ul. Brzeźnicka 5, Radomsko

Kontakt

tel.519 144 508
bilety@mdkradomsko.pl