• Polecamy dziś23 października/ czwartek /
    • Soundedit – Program
      Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
      czytaj dalej ...
      Łódź w trzecim wymiarze
      Wyspa lemurów: Madagaskar
      Manufaktura
      czytaj dalej ...
      Baby Boom Bum
      godz. 10:00
      Filharmonia Łódzka, ul. Narutowicza 20/22
      czytaj dalej ...
      Festiwal ROZŁOGI
      godz. 11:00
      Łódż, różne miejsca
      czytaj dalej ...
      SENSOR SZTUKI
      Dagmara Horab - Dysk, foto Jan Grobliński
      godz. 12:00
      Łódzki Dom Kultury
      czytaj dalej ...
      W poszukiwaniu zaginionego kwartału
      godz. 12:00
      Muzeum Miasta Łodzi
      czytaj dalej ...
      TYDZIEŃ KINA IRAŃSKIEGO
      Faramarz Gharibian
      godz. 17:00
      Muzeum Kinematografii
      czytaj dalej ...
      Dziady Staropoleskie
      godz. 17:00
      Stare Polesie
      czytaj dalej ...
      MonoFest w Szwalni
      godz. 17:00
      Teatr Szwalnia
      czytaj dalej ...
      WYSZEDŁ Z DOMU
      godz. 19:15
      Teatr Nowy
      czytaj dalej ...
      Janusz Nastarowicz
      godz. 20:00
      Irish Pub
      czytaj dalej ...
  • Polecamy jutro24 października/ piątek /
    • Soundedit – Program
      Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
      czytaj dalej ...
      Łódź w trzecim wymiarze
      Wyspa lemurów: Madagaskar
      Manufaktura
      czytaj dalej ...
      Festiwal ROZŁOGI
      godz. 10:00
      Łódż, różne miejsca
      czytaj dalej ...
      Cyrk na Żubardzkiej
      godz. 17:00
      Bałucki Ośrodek Kultury "Na Żubardzkiej"
      czytaj dalej ...
      MonoFest w Szwalni
      godz. 17:00
      Teatr Szwalnia
      czytaj dalej ...
      Rockowanie
      godz. 18:00
      Łódzki Dom Kultury
      czytaj dalej ...
      Ulica Krokodyli
      godz. 18:00
      Miejski Dom Kultury w Opocznie
      czytaj dalej ...
      Sztuka zagrzybiania
      Praca Konrada Juścińskiego
      godz. 18:00
      Galeria Fabryki Sztuki
      czytaj dalej ...
      Muzyka Świata w Pabianicach
      godz. 18:00
      Kościół Ewangelicko-Augsburski, Pabianice
      czytaj dalej ...
      Wspomnienia z Hiszpanii
      godz. 18:00
      Aleksandrów Łódzki, Młodzieżowy Dom Kultury
      czytaj dalej ...
      Grawitacja koloru
      godz. 18:30
      Galeria ZPAP "Na piętrze"
      czytaj dalej ...
      Nowa Klasyka – program festiwalu
      fot. Wnętrza
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      Banalne miasto
      godz. 19:00
      Galeria Atlas Sztuki
      czytaj dalej ...
      INSTYTUT
      godz. 20:00
      Dżazuu - Pijalnia Muzyki
      czytaj dalej ...
      Soundedit – Program
      godz. 23:59
      Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
      czytaj dalej ...
  • Polecamy pojutrze25 października/ sobota /
    • Łódź w trzecim wymiarze
      Wyspa lemurów: Madagaskar
      Manufaktura
      czytaj dalej ...
      Afrykańskie klimaty
      Kino Polonez
      czytaj dalej ...
      ADI JAZZ Festival
      Akademia Muzyczna
      czytaj dalej ...
      Quo vadis Polonia?
      godz. 10:00
      Wyższe Seminarium Duchowne
      czytaj dalej ...
      Warsztaty plastyczne
      Obraz Henryka Wańka
      godz. 11:00
      Galeria Willa
      czytaj dalej ...
      CZWÓRBÓJ POETYCKI
      godz. 16:00
      Stacja Nowa Gdynia, Zgierz
      czytaj dalej ...
      MonoFest w Szwalni
      godz. 17:00
      Teatr Szwalnia
      czytaj dalej ...
      Muzyka Świata w Pabianicach
      godz. 18:00
      Kościół Ewangelicko-Augsburski, Pabianice
      czytaj dalej ...
      Spektakl Piaskownica
      godz. 18:00
      Miejski Dom Kultury w Opocznie
      czytaj dalej ...
      Pożegnanie Budki Suflera
      godz. 19:00
      Atlas Arena
      czytaj dalej ...
      Nowa Klasyka – program festiwalu
      fot. Wnętrza
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      Koncert Poluzjantów
      godz. 20:00
      Scenografia klub & kawiarnia,
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 3 dni26 października/ niedziela /
    • Niedziela na Księżym Młynie
      Księży Młyn
      czytaj dalej ...
      Mały Kinematograf
      godz. 12:00
      Muzeum Kinematografii
      czytaj dalej ...
      Zaduszki bluesowe
      godz. 16:30
      Kościół pw. św Rafała i Michała Archaniołów w Aleksandrowie Łódzkim, ul Wojska Polskiego 3
      czytaj dalej ...
      W duchu Kolberga
      godz. 17:00
      Oddział Muzeum Okręgowego w Sieradzu
      czytaj dalej ...
      Tango
      godz. 17:00
      Miejske Centrum Kultury w Bełchatowie
      czytaj dalej ...
      MonoFest w Szwalni
      godz. 17:00
      Teatr Szwalnia
      czytaj dalej ...
      Przeciw wojnie
      godz. 18:00
      Klubokawiarnia Owoce i Warzywa
      czytaj dalej ...
      Muzyka Świata w Pabianicach
      godz. 18:00
      Kościół Ewangelicko-Augsburski, Pabianice
      czytaj dalej ...
      Kult w Wytwórni
      godz. 19:00
      Wytwórnia, ul. Łąkowa 29
      czytaj dalej ...
      Nowa Klasyka – program festiwalu
      fot. Wnętrza
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      DekAmore
      godz. 19:00
      Teatr Lalek Arlekin
      czytaj dalej ...
      Ich czworo
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      DARIO FO W ŁÓDZKIM DOMU KULTURY
      godz. 19:00
      Łódzki Dom Kultury
      czytaj dalej ...
      PREMIERA W JARACZU
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      Agnellus
      godz. 20:00
      Klub SZAFA
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 4 dni27 października/ poniedziałek /
    • Potęga Łodzi!
      godz. 10:00
      czytaj dalej ...
      Tango
      godz. 14:30
      Miejske Centrum Kultury w Bełchatowie
      czytaj dalej ...
      Intryga
      godz. 18:00
      Teatr Muzyczny
      czytaj dalej ...
      Szum Magdaleny Tulli
      godz. 18:00
      Poleski Ośrodek Sztuki
      czytaj dalej ...
  • Polecamy za 5 dni28 października/ wtorek /
    • Dziady Staropoleskie
      godz. 15:00
      Stare Polesie
      czytaj dalej ...
      PREMIERA W JARACZU
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
      Muzyka indyjska i flamenco
      godz. 19:00
      Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina
      czytaj dalej ...
      Nowa Klasyka – program festiwalu
      fot. Wnętrza
      godz. 19:00
      Teatr im. Jaracza
      czytaj dalej ...
PIĘĆ TOMIKÓW BACZYŃSKIEGO
Aż pięć tytułów poetyckich wydało na koniec roku Stowarzyszenie Literackie im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wśród nich jest tomik łodzianina Bogusława Bujały.
Najnowsze propozycje to:
- Bogusław Bujała, Przemiany
Beata Kieras, Lady Hiob otwiera drzwi
Marcin Pietrzak, Śmierć w ciele
Ewa Świąc, Lekcja oddychania
Łucja Dudzińska,z mandragory

To 98, 99, 100, 101 i 102 pozycja w serii poetyckiej Stowarzyszenia, które wydawaniem poezji zajmuje się od 1991 roku (istnieje od 1990). W dorobku wydawnictwo ma książki tak znanych autorów, jak Roman Honet, Tomasz Różycki czy Wojciech Bonowicz, a także przynajmniej połowy łódzkiego środowiska literackiego.
Życzymy dalszych sukcesów!

I jeszcze - jako komentarz do informacji - wiersz Młodość, autorstwa Bogusława Bujały:

Młodość

Nigdy nie widziałem tylu gwiazd
nawet i Schoenberga
szkoda że mama nie widzi
pewnie teraz zamyka okiennice albo otwiera fortepian
ja doświadczam ich wszystkich
iskry rodzące się w kominie
próbują zapleść się z tymi które są wysoko
sam czuję się jedną z nich
tu na dachu pędzącego pociągu
łapię gwiazdy w czapkę
woń spalenizny
i ziarna nieznanych zbóż
wbijają się w mój mundur

Patronat medialny








Najpopularniejsze

Jezus w czasach tabletów
Jezus w czasach tabletów
SENSOR SZTUKI
Depilacja według Groblińskiego
KIJ W MROWISKU - OBSERWUJĘ OBIE STRONY
KSIĄŻKA O TANSMANIE Z NOMINACJĄ

Najnowsze

Filmowa cinergia
Filmowa cinergia
PREMIERA W JARACZU
Mały Kinematograf
Tansman Festiwal – prezent dla melomanów
Intryga
facebook