Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

193. Aukcja Dzieł Sztuki

„Statek wpływający do portu” Alfreda Jensena

W sobotę odbędzie się kolejna aukcja zorganizowana przez łódzki dom aukcyjny Rynek Sztuki. W ofercie jest 108 obiektów, przede wszystkim malarstwo, ale też grafiki i rzemiosło artystyczne. Najdroższą pozycją jest „Relief multiple” Henryka Stażewskiego, jednego z  nielicznych polskich artystów, którzy znani są na międzynarodowym rynku sztuki.
Warto przypomnieć, że Stażewski wraz z Władysławem Strzemińskim, Katarzyną Kobro, Janem Brzękowskim i Julianem Przybosiem byli twórcami grupy a.r., która zgromadziła kolekcję sztuki nowoczesnej eksponowaną obecnie w łódzkim ms2. Kompozycja Stażewskiego należy do grona rzadkich jego metalowych reliefów i ma to odzwierciedlenie w cenie – warta jest ok. 200 000 zł.
Równie rzadkim obiektem na polskim rynku jest akwarela Augusta Rodina „Tancerka”. Artysta znany jest przede wszystkim jako wybitny rzeźbiarz, ale w antykwariatach pojawiają się także jego rysunki i akwarelowe szkice i do takich należy oferowane dzieło z przystępna ceną wywoławczą 15 000 zł.
Ciekawostką jest obraz Alfreda Jensena „Statek wpływający do portu”, na którym na drugim planie widoczny jest zamek Elsynore, siedziba Hamleta z dramatu Szekspira, czyli twierdza Kronborg, leżąca nad najwęższą duńską cieśniną pomiędzy Danią i Szwecją.
To tylko trzy obiekty spośród oferowanych na aukcji. Wszystkie można zobaczyć na żywo w salonie firmy przy ul. Wschodniej 69, na I piętrze lub na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, www.artinfo.pl lub www.artprice.com.
W aukcji można brać udział osobiście, licytować przez telefon lub on-line przez portal www.onebid.pl. Wstęp wolny.