Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 6 =

Łódź – światowe centrum grafiki i tkaniny artystycznej!

Już po raz piąty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino zaprosiła artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2017. Zakończyła się pierwsza sesja, druga rusza 8 sierpnia.
Cztery poprzednie edycje przyciągnęły do Łodzi artystów z całego świata. Tak jak do tej pory, kursy adresowane są zarówno do osób początkujących, jak i do doświadczonych twórców.
Gośćmi specjalnymi, a zarazem prowadzącymi warsztaty pierwszej sesji PATA (18-30 lipca 2017) będą: Renata Papišta z Akademii Sztuk Pięknych w Sarajewie, zajmująca się grafiką w przestrzeni, oraz Daniela Krystyna Jałkiewicz, realizująca instalacje z pogranicza rzeźby i tkaniny. Pod ich kierunkiem i merytorycznym wsparciem uczestnicy zrealizują własne projekty artystyczne. Druga sesja PATA 2017 zostanie uświetniona przez mistrza Hiromi Inayoshi, światowej sławy grafika-projektanta z Tokio, który pomiędzy 8 a 20 sierpnia poprowadzi kurs projektowania znaków personalnych, plakatu i książki artystycznej.
W programie PATA 2017 znalazły się też kursy poświęcone technikom grafiki artystycznej (druk wypukły, wklęsły oraz płaski, m.in.: linoryt, akwaforta, akwatinta, litografia, sitodruk) oraz kursy tkaniny (innowacyjny obiekt do wnętrza, druk na tkaninie). Poza tym zajęcia interdyscyplinarne – w tym roku będą to: kurs z zakresu projektowania graficznego i kurs komiksu oraz preprodukcji gier i filmów. Nowością będzie propozycja Pracowni Projektowania Obuwia i Galanterii Skórzanej – zajęcia poświęcone tematyce akcesoriów w świecie mody.
Obie sesje kursów – lipcowa i sierpniowa – to czas intensywnej pracy. W ciągu dwóch tygodni uczestnicy zrealizują aż 90 godzin warsztatowych. Zajęcia odbywać będą się w przestrzeniach znakomicie wyposażonych uczelnianych pracowni i pod okiem profesjonalnych artystów, wybitnych wykładowców łódzkiej ASP. Każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować finalny efekt swojej pracy podczas przygotowanej na koniec kursu wystawy.
PATA to również miejsce spotkania i wymiany doświadczeń artystycznych – zarówno pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami, jak i w gronie międzynarodowej społeczności osób biorących udział w kursach. Niewielkie grupy warsztatowe sprzyjają zacieśnianiu więzi oraz tworzeniu relacji mistrz – uczeń. Podczas nadchodzącej edycji na uczestników czeka również szereg wydarzeń towarzyszących, w tym wystawy oraz wykłady.
Serdecznie zapraszamy do Łodzi – centrum grafiki i tkaniny artystycznej!

Jarosław SkotnickiWystawy w ramach PATA:

Renata Papista, galeria OdNowa
wernisaż 19 VII o godz. 13 (czynna do 30 VII)

Final show I, galeria Biała ściana
30 VII, godz. 12

Final show II, galeria Biała ściana
20 VIII, godz. 12