Akademia Sztuk Pięknych i Centralne Muzeum Włókiennictwa zapraszają na wystawę najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – PRIME TIME 2017. Wernisaż - 1 II o godz. 18 - będzie połączony z wręczeniem nagród laureatom.
„Prime Time” 2017 to wystawa prezentująca najlepsze prace dyplomowe studentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi powstałe w roku 2017.Podczas tegorocznej edycji zobaczymy 42 dyplomy magisterskich studiów stacjonarnych i niestacjonarnych z czterech wydziałów Akademii: Wydziału Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Na każdym z nich podstawą kształcenia jest ogólne przygotowanie artystyczne z takimi przedmiotami jak malarstwo, rysunek, rzeźba, kompozycja, grafika warsztatowa, fotografia czy techniki multimedialne.
Mogą się one także stać tematami dyplomowymi bądź służyć kształceniu osobowości artystycznej w specjalizacjach dyplomowych dotyczących designu, architektury wnętrz, grafiki użytkowej: projektowaniu plakatów, druków, wydawnictw, gobelinów, dywanów, druków na tkaninie, odzieży, biżuterii, obuwia oraz innych form przemysłowych.
Nazwą „Prime Time” konkurs nawiązuje do tego, że autorzy dyplomów znajdują się w najlepszym dla siebie czasie – pełni pomysłów opuszczają mury Akademii i rozpoczynają przygodę na ścieżce kariery zawodowej. Ekspozycja służy promocji absolwentów, dając im możliwość wejścia w bezpośredni kontakt z przyszłymi pracodawcami oraz mediami.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace dyplomowe następujących młodych artystów:
WYDZIAŁ TKANINY I UBIORU
Katarzyna Mazurkiewicz
Katarzyna Sojka
Nela Ćwiek
Julia Szczelina
Małgorzata Geisler
Katarzyna Dunajewska
Aleksandra Seweryniak
Paulina Pikiel
Agata Bednarek
Patrycja Jastrzębska
Grzegorz Marcisz
WYDZIAŁ GRAFIKI I MALARSTWA
Aleksandra Błaszczyk
Angelika Korzeniowska
Anna Kawecka
Beata Kozłowska-Olejniczak
Dominik Janyszek
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Wieteska
Magdalena Karcz
Patrycja Pawlik
Piotr Olejniczak
Urszula Gębska
Karolina Sobiepańska
WYDZIAŁ SZTUK WIZUALNYCH
Barbara Mydlak
Anna Madeńska
Michał Wolniak
Adrianna Gołębiewska
Michał Piątek
Sylwia Owczarczyk
Anna Sokół
Małgorzata Gralińska
WYDZIAŁ WZORNICTWA I ARCHITEKTURA WNĘTRZ
Piotr Urbaniak
Daria Wolańska
Marta Ciołkowska
Mateusz Kirpluk
Paula Cyrczak
Iwona Pieczara
Alicja Wańczyk
Karol Janiak
Joanna Furmańczyk