Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 5 =

Świat z westernów

Wystawa fotografii Krzysztofa Jarczewskiego „Gwiazdy prerii i twardziele westernu”. Otwarcie 14 XI o godz. 18.30.
Wystawa pokazujące wieloletnie marzenie autora o przeniesieniu widzów do świata westernu - koni, Dzikiego Zachodu.
Pierwszy kalendarz, „Twardziele westernu”, powstał dla Marysi Kobak, która potrzebowała wsparcia finansowego na rehabilitację po wypadku. Jego nadrzędnym celem było niesienie pomocy, za co w tym miejscu należą się podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do jego powstania. Wyjątkowi ludzie, piękne gesty, harmonijna współpraca, to elementy, które sprawiły, że praca włożona w powstanie kalendarza dała ogromną przyjemność zarówno autorowi zdjęć, jak i modelom. Powstał w ubiegłym roku w miasteczku Western City w Ścięgnach pod Karpaczem, w którym tuż po przekroczeniu bram przenosimy się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Modelami do pierwszej edycji kalendarza byli twardzi faceci z zasadami, nierozłącznie związani z końmi i mocno osadzeni w stylu western, poprzez swoje zawodowe lub hobbystyczne poczynania.

Fotografie do drugiej edycji kalendarza -„Gwiazdy prerii” - również ,częściowo powstały w Western City, ich bohaterkami tym razem stały się kobiety- dzielne i silne, w których bystre oko fotografa dostrzegło godne wyeksponowania piękno, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Modeli obu edycji łączy podejście do pracy z końmi- opierające się na porozumieniu, odrzucające przemoc. Dzięki nim wspólny świat ludzi i zwierząt staje się lepszym miejscem. 

Poprzez swoje fotografie Krzysztof Jarczewski udowadnia, że jest nie tylko fotografem prasowym, ale i wrażliwym artystą potrafiącym się doskonale odnaleźć również w fotografii portretowej. Charakterystyczne, często tajemnicze zdjęcia, będące wynikiem wyrafinowanej gry światłem, przenoszą widzów w świat Dzikiego Zachodu. Wystawa dostarcza zarówno głębokich doznań estetycznych, ale również promuje styl western, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny, między innymi dzięki fotografiom do obu edycji kalendarza, co było także zgodne z intencją autora.

Krzysztof Jarczewski – współpracuje z miesięcznikami; Newsweek Polska, Forbes, Puls Biznesu, Angora. Jest członkiem Polskiej Agencji Fotografów FORUM i Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.