Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Ja wiem, że ty tego nie widzisz

Spektakl Teatru „Pod Lupą”, pt. „Ja wiem, że ty tego nie widzisz” – sceny z Różewicza to kompilacja fragmentów dwóch sztuk Tadeusza Różewicza z lat 70. „Dzidzibobo, czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami” oraz „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”.
Przedstawienie składa się z dwóch części. Pierwsza ukazuje parę młodych ludzi, którzy spodziewają się dziecka – ich lęki i pragnienia, które nie zawsze są jednakowe. Charakterystyczną cechą związku jest brak dojrzałości we wzajemnych relacjach. W drugiej części ta sama para jest już małżeństwem.

Choć od napisania tych sztuk minęło pół wieku, temat wydaje się wciąż aktualny. W czasach, gdy dyskusje na temat miłości, erotyzmu i wzajemnych relacji w związkach sprowadzają się do programu 500+ lub wszechobecnej pornografii w Internecie, głos starego Mistrza prezentuje pogłębiony obraz ludzkich uczuć i pragnień. W rolę kobiety wcieliła się Grażyna Wieteska, mężczyznę gra Sebastian Dominiak. Zapraszamy do Łódzkiego Domu Kultury na tę małżeńską psychodramę, niepozbawioną elementów zarówno dramatycznych, jak i komicznych.

Scenariusz i reżyseria – Teresa Radzikowska
Występują: Grażyna Wieteska, Sebastian Dominiak
Muzyka: wykorzystano „Nothing else matters” Zespołu Apocalyptica
Termin: 23 czerwca 2017 r.
Godzina: 19.00

Miejsce: sala 323, Łódzki Dom Kultury