Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 5 =

Tomaszowianie wygrali ŁÓPTĘ

Za nami 30. jubileuszowa edycja Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich - ŁóPTA, podczas której obejrzeliśmy 15 spektaklów przygotowanych przez grupy teatralne z całego regionu.
W tym roku jury w składzie: Katarzyna Pawłowska, Jan Kochanowski i Matusz Sidor  przyznało I nagrodę za pasję twórczą w wysokości 4000 zł Zespołowi Teatralno-Rozrywkowemu "Zapominajki"z Tomaszowa Maz. II nagrodę za wrażliwość i ekspresję sceniczną w wysokości 2000 zł otrzymał Teatr Trzcina również z Tomaszowa. III miejsce  i po 1000 zł przyznano ex aequo –  Kamilowi Olczykowi za interesującą kreację aktorską w monodramie "Apologia Orfeusza (...)" i Teatrowi sPokoleLeń z Dobronia za interesujące ujęcie tematu komedii w teatrze.

Wyróżniena otrzymali:
Peron 323 z Łodzi
Teatr "Pod Lupą" z Łodzi
Grupa Teatralna BAT-PKP z Bełchatowa
Teatr Pasja z Bełchatowa
Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy  Ożarowa
Teatr nocnych Marków z Ksawerowa
Grupa Muzyczno-Teatralna  Quercus Melodica z Rawy Mazowieckiej.

Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup. Od trzech lat Przegląd otworzył się również na zespoły teatralne z całej Polski. W ubiegłym roku gościliśmy grupy m.in. z Gdyni, Warszawy czy Wrocławia.

Uczniowie szkół średnich, studenci i dorośli będą mogły stanąć ze sobą w szranki, aby uzyskać tytuł „Najlepszego spektaklu teatru nieprofesjonalnego w województwie łódzkim”. Jednocześnie najlepsze przedstawienie może zostać nominowane do tegorocznych Łódzkich Spotkań Teatralnych i ruszyć w tourne po scenach w województwie łódzkim. W tym roku pula nagród wynosi 8.000 zł.

Dla uczestników są przewidziane warsztaty teatralne, które poprowadzi m.in. Tomasz Rodowicz (reżyser, muzyk, aktor, założyciel i dyrektor Teatru Chorea).

Foto: Bogdan Sobieszek
Łódzki Dom Kultury

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Traugutta 18