Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =

Miasto Kobiet

VI EDYCJA Festiwalu Łódź Miastem Kobiet odbędzie się 15-24 września. Bilety na festiwalowe spektakle do kupienia on-line od  5.09.2017! Szczegółowy program wydarzenia: http://www.aoia.pl/
Jak zapowiadają organizatorzy: – Tym razem Festiwal będzie przebiegał pod hasłem: „Alternatywa”. Zatem będziemy rozmawiać o dylematach, problemach, trudnościach, trudnych wyborach, możliwościach, opcjach, przypadkach czy sposobnościach, bo alternatywa, to bardzo szerokie pojęcie.


Taka problematyka była także kluczem do wyboru gości tegorocznej edycji festiwalu. I tak pojawi się Dorota Stalińska w monodramie „Żmija”, cztery wspaniałe aktorki: K. Tkacz, M. Zawadzka (Jubileusz 50 lecia pracy na scenie), P. Holtz i J. Żólkowska przeniosą nas w świat opisany ręką Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej. Zobaczymy je w spektaklu; „Lilka cud miłości” przygotowany na podstawie książki: „Wojnę szatan spłodził”. Dorota Bielska przeniesie nas w mroczny i tajemniczy świat św. Hildegardy z Bingen (łódzka premiera) a Teatr Scena Poczekalnia zaprezentuje „Ławeczkę” A. Gelmana (z udziałem Izabeli Noszczyk i Dariusza Taraszkiewicza). Pierwszy dzień festiwalu (15 IX) to kilka różnorodnych wydarzeń. W Akademii Sztuk Pięknych w Galerii LOOK będziemy mogli podziwiać instalację ”Time for You” Andrzeja Cieślika, a w Galerii Foyer w AOIA odbędzie się wernisaż prac Justyny Cieślik – doktorantki ASP. Tradycyjną już Noc Kobiet rozpoczną prezentacje artystyczne i prelekcje medyczne a wisienką na torcie będzie spotkanie z Ignacym Karpowiczem i przygotowane przez Maszę Bogucką i jej zespół „Saturator” performatywne czytanie fragmentów „Sońki”. Nie zabraknie także warsztatów i spotkań z ekspertami. Pomyśleliśmy także o młodej widowni. Dedykujemy im finały konkursu Łódź Miastem Talentów i koncerty w Pasażu Róży, pokazy mody i pokazy taneczne. Przygotowaliśmy także spotkanie z blogerami i rozmowę o nowych formach komunikacji oraz nowych mediach. Agnieszka Cygan poprowadzi bitwę taneczną. Imprezą towarzyszącą będzie spotkanie z Janiną Ochojską przygotowane przez Poleski Ośrodek Sztuki.