Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 8 =

O Mieczysławie Hertzu

Instytut Teatralny im. Mieczysława Hertza zaprasza do Galerii 7.15 w Hotelu Grand w Łodzi na wystawę pt. „ Mieczysław Hertz / W kręgu Ananke”.
Tematem wystawy jest postać Mieczysława Hertza, wybitnego działacza samorządowego i aktywnego uczestnika wielu ważnych inicjatyw obywatelskich mieszkającego w Łodzi w latach 1892-1939. Podczas wernisażu o jego ideach i działaniach opowiedzieli podczas dyskusji panelowej: Anna Olszewska (prawnuczka M. Hertza i badaczka dziejów rodziny Hertzów ), prof. Tomasz Bocheński (literaturoznawca i krytyk literacki związany z Uniwersytetem Łódzkim ), Jacek Kusiński (wydawca pierwszej powojennej edycji książki M. Hertza – „ Łódź w czasie Wielkiej Wojny” w tomie pt. „ Bezbronne miasto”), prof. Jacek Orłowski (reżyser czytania performatywnego dramatu „Ananke” w Hotelu Grand, nauczyciel akademicki związany z Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie i Szkołą Filmową w Łodzi ) i Paweł Spodenkiewicz  (socjolog, pisarz, autor wstępu do „Bezbronnego miasta”).

Główną częścią wystawy jest ekspozycja fotografii Grega Noo-Waka z czytania performatywnego dramatu Mieczysława Hertza pt. „Ananke”, które odbyło się 20 października 2016 roku w nieczynnej sali teatralnej w Hotelu Grand. Obok tego prezentowane są zdjęcia Mieczysława Hertza oraz krótki opis jego biografii autorstwa Pawła Spodenkiewicza pt. „Testament rodziny Hertzów”.