Pociągiem w Filmowe Łódzkie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 4 =

Pociągiem w Filmowe Łódzkie

„Pociągiem w Filmowe Łódzkie” to pomysł łączący dwa elementy – przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na terenie województwa łódzkiego, a także poznawanie bogatego dziedzictwa filmowego regionu.
Głównym elementem projektu będą trzy wycieczki pociągiem z Łodzi do Łowicza, Skierniewic i Zgierza połączone z elementami filmowych gier miejskich w wymienionych miejscowościach.

Miasta te były plenerami filmowymi dla wielu polskich, a nawet światowych produkcji, takich jak: „Ida”, „Chłopi”, „Lalka”, „Ziemia obiecana”, „Stawka większa niż życie” czy „Bodo”. Również inne miejscowości znajdujące się na trasach przejazdu posiadają związki z filmem – znajdują się w nich wystawy związane z filmem, były planem filmowym, pochodzą z nich artyści.

Na miejscu uczestnicy spędzą ok. 4-5 godzin poznając miasto i jego filmowe akcenty. Po spacerze z przewodnikiem, chętni będą mogli wziąć udział w godzinnej grze miejskiej, w której nagrodą będą wydawnictwa o tematyce filmowej.

Wycieczki odbędą się w wakacyjne niedziele: 1 lipca (Łowicz), 15 lipca  (Skierniewice), 5 sierpnia (Zgierz).

Na wszystkie wyjazdy obowiązują zapisy, a udział w nich jest częściowo odpłatny - wycieczki do Łowicza i Skierniewic to koszt 15 zł od osoby, do Zgierza 10 zł od osoby. Cena obejmuje bilet na przejazd, a także obsługę przewodnicką, materiał promocyjny dotyczący związków danego miasta z filmem.
Zgłoszenia można kierować elektronicznie na adres mailowy Stowarzyszenia biuro@regiocentrum.pl. Wkrótce ruszy też możliwość zapisania się osobiście (w Centrum Obsługi Pasażera ŁKA na Dworcu Łódź Fabryczna).

Plan wycieczek:
1 lipca 2018 r. Łódź Kaliska – Łowicz Główny– Łódź Kaliska
15 lipca 2018 r. Łódź Fabryczna – Skierniewice – Łódź Fabryczna
5 sierpnia 2018 r. Łódź Fabryczna – Zgierz – Łódź Fabryczna