Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Sobotnie pasaże sztuki

Grupa Impro Atak!, fot. www.improatak.pl

"Pasaż(e) sztuki" - realizowane przez trzy wakacyjne soboty od 5 sierpnia poczynając - to miejski projekt wpisujący się w promocję i aktywizację ulicy Piotrkowskiej. 
Prezentowane wydarzenia umiejscowione będą w naturalnej przestrzeni dla działań artystycznych w otoczeniu bogatej architektury kamienic przy ul. Piotrkowskiej, a także dwóch pasaży. Projekt nawiązywać będzie do renomy tych miejsc gdzie realizowane były artystyczne wydarzenia – wystarczy wspomnieć o ulicznych akcjach Akademii Ruchu, jakie podejmowane były właśnie na Piotrkowskiej w latach siedemdziesiątych w ramach Łódzkich Spotkań Teatralnych, czy happeningi w wykonaniu Łodzi Kaliskiej lub Łódzkiej Pomarańczowej Alternatywy.
Wykorzystanie obu pasaży i tchnięcie w nie żywej kultury nawiązuje także do samej definicji „pasażu muzycznego” czyli – wirtuozowskiego zwrotu wykonawczego. Tworzy to naturalną metaforę do aranżacji i zagospodarowania tej przestrzeni miejskiej, która ma szanse stać się dobrym produktem promocyjnym samej ulicy czy nawet miasta.
Całość planowanych wydarzeń odchodzi od standardów organizacyjnych typowych imprez kulturalnych realizowanych na ul. Piotrkowskiej. Uwaga projektu skupiona będzie na sztuce z dziedziny plastyki, sztuk wizualnych, jazzowych wariacji i różnej muzyki alternatywnej.

Program:

Performance grupy Impro Atak! – 05.08.2017
Miejsce – Pasaż Schillera
Godzina – 19:30


Impro Atak! to powstała w 2014 r. grupa teatralna, wykorzystująca różne formy improwizacji. W jej skład wchodzą profesjonalni aktorzy oraz muzycy. Spektakl wystawiane przez zespół powstają ad hoc, na podstawie sugestii widza, który inspiruje aktorów do tego co ma się wydarzyć na scenie. Powoduje to ze każde przedstawienie jest niepowtarzalne i wyjątkowe.
Początkowo grupa przyjęła nazwę Produkt Krajowy Impro. W jej skład weszli: Jacek Stefanik (założyciel grupy), Kamila Salwerowicz, Lilu, Michał Bieliński, Wojtek Oleksiewicz, Piotr Gawron-Jedlikowski, Janek Jakubowski oraz Sławek Bartkiewicz. Pierwsze przedstawienie tzw. krótkie formy improwizacyjne pt. „Impro Atak!” miało premierę 2 listopada 2014 r na deskach teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, z którym od tego momentu grupa jest na stale związana. Wiosną 2015 r grupa rozrosła się o kolejnych członków: Jolantę Jackowską oraz Zoraka. W tym również czasie grupa zmieniła nazwę na Impro Atak! utożsamiając się z nazwą pierwszego spektaklu. Zespół związany jest ze swoim rodzinnym miastem poprzez inicjatywę Scena Impro Łódź, jak również z Trójmiastem w ramach sceny Teatr Impro Sopot. Jesienią i zimą 2015 do składu zespołu dołączyli: Magdalena Prochasek, Piotr Rogucki, Katarzyna Chmara i Sławomir Badowski. We wrześniu 2016 skład grupy powiększył się o Michała Kruka, Konrada Michalaka, Artura Jóskowiaka, Mateusza Płochę, Tomasza Marcinko, Piotra Bondyrę, Adama Każmierowskiego, Beatę Różalską i Karola Sargalskiego.

Street art – 12.08.2017
Miejsce – Pasaż Schillera
Godzina – 12:00 – 20:00


Połączenie malarstwa z tworzeniem instalacji przestrzennej, a jednocześnie okazja do prezentacji utalentowanych łódzkich twórców. Forma
ma także porwać samych mieszkańców do wyrażania swojej ekspresji w przestrzeni miejskiej.


Music impressions – Poświatowska/Radek – 19.08.2017
Miejsce – pasaż Schillera
Godzina – 20:00


Projekt Poświatowska/Radek to subtelny klimat wierszy poetki oraz piękne i liryczne kompozycje Janusza Radka w nowych aranżacjach. Wokalista wziął na warsztat, nie tylko pełne namiętności utwory, ale także wiersze filozoficzne – z jednej strony stawiające wiele pytań, z drugiej próbujące wyjaśnić rzeczywistość, z jaką przyszło się mierzyć młodej poetce. Poza nowymi utworami w recitalu można usłyszeć najbardziej znane utwory duetu Poświatowska/Radek: Kiedy U-Kochanie, Sheila, Czekam Wytrwale, czy Dobro. Kompozycje harmonijnie uzupełniają nowoczesne, ale nastrojowe brzmienia.
Wokalista podczas koncertu gra na instrumentach klawiszowych, wspomaga go znany m.in.: z zespołu Pudelsi, pianista młodego pokolenia- Adam Drzewiecki. Po raz pierwszy wiersze Poświatowskiej pojawiły się na płycie i koncertach Janusza Radka w 2007 roku. To był debiut autorski Artysty, wsparty w wersji tekstowej kilkoma wierszami Poświatowskiej, a w muzycznej – niezwykłymi aranżcjami Mateusza Pospieszalskiego. Płyta szybko zyskała status złotej, a piosenka Kiedy Umrę Kochanie do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów Janusza Radka.
Projekt Poświatowska/Radek powstał w 2015 roku jako program koncertowy, który swoją premierę miał na Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Haliny Poświatowskiej. Od tego czasu Janusz Radek zagrał blisko 30 bardzo dobrze przyjętych koncertów z tym materiałem. W związku z obchodami 50. rocznicy śmierci Haliny Poświatowskiej, Artysta przygotował studyjny materiał, będący odzwierciedleniem programu koncertowego. Koncerty promujące album będą miały dodatkową oprawę wizualną, która tożsama jest z oprawą graficzną płyty.