Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

"Ziemia obiecana" na finał

Kończy się Rok Reymonta w Województwie Łódzkim – uroczysty finał zaplanowano na 2 XII w Teatrze Wielkim. Ukoronowaniem będzie specjalny pokaz baletu „Ziemia obiecana” inspirowanego powieścią Władysława Stanisława Reymonta i filmem Andrzeja Wajdy, z choreografią Graya Veredona. Mamy zaproszenia!
Zaproszenia zostaną rozdysponowane wśród łodzian w konkursach. Aby zdobyć je u nas, należy dokończyć zdanie „Powieść Ziemia obiecana kojarzy mi się z…” – kto pierwszy, ten lepszy. Na odpowiedzi przysłane na adres kalejdoskop@ldk.lodz.pl czekamy do 17 XI.
Zwycięzcy, których poinformujemy o wygranej e-mailem, powinni do 24 XI telefonicznie potwierdzić przybycie w Biurze Obsługi Widzów Teatru Wielkiego (tel. 42 633 31 86, w dni powszednie w godz. 8-16). Zaproszenia będą do odebrania w Łódzkim Domu Kultury.

Już 23 XI o godz. 10 w Miejskim Ośrodku Kultury w Tuszynie podsumowane zostaną wydarzenia artystyczne Roku Reymonta w regionie, koordynowane przez Łódzki Dom Kultury (który przyznawał na nie granty). Gościem specjalnym będzie aktorka Emilia Krakowska, która zagrała Jagnę w ekranizacji „Chłopów”. Poza spotkaniem z nią w programie: prezentacja laureatów konkursu recytatorskiego „Słowem malowane” organizowanego przez MOK Tuszyn oraz Gimnazjum nr 2 w Tuszynie, widowisko artystyczno-etnograficzne „Z życia Władysława Reymonta” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Słowiki” ze Sławna oraz imprezy towarzyszące: wystawa fotograficzna Piotra Wypycha pt. „Śladami Reymonta po ziemi łódzkiej” i wystawa prac plastycznych stworzonych w ramach projektu „Słowem malowane” (MOK Tuszyn).