Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
„PATRZ WIĘCEJ” to FESTIWAL FILMU DOKUMENTALNEGO, to aż 6 wyselekcjonowanych filmów z okazji 15-lecia Wajda School & Studio, które można zobaczyć 20 stycznia w Łaskim Domu Kultury w godz. 13.00-17.00.
KONKURS. 9 stycznia zaprezentowany został w Szkole Filmowej w Łodzi tom „Koniec świata wartości”, będący m.in. zbiorem rozmów, jakie z Krystianem Lupą -  jednym z najważniejszych polskich twórców teatralnych - przeprowadził krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej.
Skierniewicki Kinoteatr Polonez kończy właśnie 40 lat. Z tej okazji 17 stycznia odbyła się gala jubileuszowa, którą poprowadził Dariusz Wieteska, aktor znany m.in. z serialu „Na sygnale”.
Dla wszystkich fanów Andrzeja Poniedzielskiego – jego wierszowany felieton ze styczniowego KALEJDOSKOPU!
Kto w Roku Awangardy zmęczył się oglądaniem modernistycznych lub do modernizmu nawiązujących dzieł sztuki, ma okazję do detoksu. „Bękarty Strzemińskiego” to tytuł – kuszący, trzeba przyznać – wystawy prac artystów, którzy, choć związani z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi (absolwenci i pedagodzy), nie są pogrobowcami patrona szkoły.
Od piątku przebywa w Łodzi Tuvia Tanenbom, amerykański dziennikarz żydowskiego pochodzenia, który zbiera materiały do artykułu (a może książki?) o Polsce. Dziś w Domu Literatury odbędzie się z nim spotkanie wokół książki „Spałem w pokoju Hitlera”.
Lemon Dog to zespół grający rockowe piosenki w stylu grunge i indie. Żywiołowe brzmienie gitar i perkusji dobrze łączy się z głosem Marcina Molendy. Kapela nie koncertuje dla sławy i pieniędzy, a dla satysfakcji własnej i swoich fanów. Po pięcioletniej przerwie powróci na scenę 20 stycznia, w swoim historycznym składzie, w którym zaczynała występy w 2006 roku.
27 STYCZNIA 2019

Połączeni muzyką

Coro Desico – kameralny chór, który od 2016 roku działa przy Centrum idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie Trybunalskim, 27 stycznia o godz. 18 wystąpi w Kościele Akademickim Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Bohaterki dwóch okładek „Kalejdoskopu” z 2017 roku trafiły do prestiżowego Kalendarza Virako 2018, którego premiera odbyła się w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi. Obie to aktorki i trzeba przyznać, że wyreżyserowana - bardzo dobrze - była też sama premiera kalendarza, a rola w niej przypadła też Andrzejowi Sewerynowi. Pisze Łukasz Kaczyński.
RECENZJA. W krańcowo różnych emocjonalnie klamrach zawiera się, symbolicznie, los nastolatków z tekstu Wedekinda (1891 r.!), którzy od czasów Adama i Ewy przechodzą okres burzy i naporu w okresie dojrzewania seksualno-emocjonalnego. O "Przebudzeniu wiosny" w Studyjnym.