Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Ponad 200 filmów, 63 tysiące widzów - organizatorzy podsumowują 7. edycję Transatlantyk Festival (drugą, która odbyła się w Łodzi).
Wywiad z BRONKĄ NOWICKĄ - laureatką Nagrody Nike pochodzącą z Radomska. – Nie zamierzam żyć pod presją nagrody, katować się myślą o „klątwie drugiej książki”. Pracuję nad kolejną opowieścią – mówi.
Barbara Kurowska została nową dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. Jej kandydatura została wybrana w konkursie ogłoszonym przez prezydent Łodzi. Powołanie na stanowisko nastąpiło  16 lipca.
Czy niezależna krytyka filmowa nie jest przypadkiem zanikającą profesją? Jak zmieniła się rola recenzenta w świecie szybko rozwijających się mediów elektronicznych? Pytania te były punktem wyjścia do dyskusji Grażyny Torbickiej, dziennikarki, dyrektor artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi i Klausa Edera, niemieckiego krytyka filmowego z publicznością.
Galą w Teatrze Wielkim w Łodzi zaczęła się druga łódzka edycja Festiwalu Transatlantyk. Czy jego twórca i dyrektor Jan A.P. Kaczmarek wyciągnął wnioski z zeszłorocznej inauguracji? Czy Maria Sadowska, jak padło ze sceny, "nie dała ciała", przygotowując feministyczne Wielkie Czytanie Kobiet? 
Mapa i muszla. Pierwsza poprzecierana od ciągłego składania, mało czytelna od dopisków; druga popękana, z odciśniętymi śladami dawnego życia. Obie te nośne figury miasta pochodzą z wydanego nie tak dawno poematu o Łodzi „Nautilus” Macieja Roberta. Skupmy się na pierwszej.
Kto chciałby spróbować unikalnych galicyjskich smaków, skosztować win selekcjonowanych przez Roberta Makłowicza lub warzonych z pasją rzemieślniczych piw, mógł wziąć udział w naszej zabawie przygotowanej wspólnie z restauracją Galicja w Manufakturze.
Łódzki Dom Kultury wraz ze Społecznym Komitetem Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi, Związkiem Legionistów Polskich
i Ich Rodzin oraz Związkiem Strzeleckim Oddział Łódź zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "W Kamieniu i w Spiżu – Pamięci Wielkiego Marszałka".
Na ulicy Traugutta Paweł Pawlikowski („Ida”) kręcił sceny do swojego nowego filmu „Zimna wojna”. Akcja rozgrywa się między innymi w Paryżu, ale na miejsce realizacji tych ujęć wybrano Łódź, bo – jak stwierdził reżyser – Paryż jest przereklamowany.
Blisko 14 milionów złotych ze środków Unii Europejskiej na dwie ścieżki dydaktyczne i pracownię badawczą Narodowego Centrum Kultury Filmowej – projekt „Historie przyszłości” z dotacją PISF.