Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Galeria Ben Uri w Londynie, która wypożyczyła Muzeum Miasta Łodzi i Żydowskiemu Instytutowi Historycznemu pięć prac do wystawy „Bracia Hirszenbergowie – w poszukiwaniu ziemi obiecanej”, zaproponowała w maju zakup trzech prac autorstwa Samuela Hirszenberga.
WYWIAD. O szczegółach programu 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” i typie humoru, jakiego brakuje mu regularnie w repertuarach, mówi nam reżyser Andrzej Czerny, szef programowy „Letniej Sceny”, która potrwa do końca wakacji.
Pomnik rodziny jednorożców w Łodzi!? To co brzmi jak żart, może stać się rzeczywistością. W finałowej rozgrywce konkursu na pomnik rodziny jednorożców znalazło się pięć projektów, wybranych 5 lipca przez sąd konkursowy.
Ponad 200 filmów na kilkuset seansach, filmowe premiery prosto z największych światowych festiwali, spotkania z Edwardem Nortonem, Lucrecią Martel czy Michaelem Seresinem - to kolejna edycja Transatlantyk Festival w Łodzi w dniach 14-21 lipca. Projekcje odbywać się będą w Multikinie Silver Screen i w Muzeum Kinematografii.
Już w najbliższą niedzielę 9 lipca o godz. 17.00 w Parku Źródliska I zainaugurowany zostanie tegoroczny cykl plenerowych „Letnich Koncertów w Altanie”.
Miesięcznik podróżniczy "National Geographic" wybrał 11 najciekawszych miejsc turystycznych w Polsce. Na liście w prestiżowym gronie znalazły się, aż dwie atrakcje z województwa Łódzkiego.
Możemy pomóc podtrzymać ideę niezwykłego Festiwalu Perspektywy 2017! Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.
19. Przegląd Małych Form Teatralnych w domu Literatury, gościnne warszawskie spektakle w Monopolis i na Pasażu Róży - to teatralne propozycje dla tych, którzy zostaną w Łodzi w wakacje. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na jutrzejszy (wtorek) pierwszy pokaz Letniej Sceny 2017, czyli spektakl „Homuś” w reż. Michała Rzepki.
6 LIPCA 2017

Scena Robocza #4

Czwarta odsłona Sceny Roboczej i nieoficjalne zamknięcie sezonu w Przestrzeń Robocza. Nieoficjalne, bo Suavas szykuje dla Was kolejne koncerty.
Znamy listę nominowanych do 10. edycji Nagród PISF –  jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina. Znalazła się na niej łódzka książka „Sejsmograf duszy. Kino według Marii Kornatowskiej” i DKF Bez Nazwy w Łowiczu.