Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Już po raz siódmy Manufaktura zaprasza łodzian do wspólnego obchodzenia Święta Niepodległości. Tegoroczny piknik jest organizowany wspólnie z harcerzami z ZHR, którzy w tych dniach proponują szereg imprez Tygodnia Patriotycznego.
Filharmonia Łódzka i Teatr Muzyczny będą współfinansowane z budżetu państwa. Informację przekazał w Łodzi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.
Jak wiele treści da się zmieścić na jednej wystawie, można przekonać się na ekspozycji „Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta” w ms2. Zorganizowana w ramach obchodów stulecia awangardy, o awangardzie mówi dużo, tłumaczy jej sens, pozwala na nowo zachwycić się jej intelektualnym wymiarem.
Organizatorzy 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia pochwalili się filmami, które znalazły się w programie festiwalu, a zostały nominowane do Europejskich Nagród Filmowych. Laureatów EFA poznamy 9 grudnia podczas gali w Berlinie, ale wcześniej część z nich będzie można obejrzeć w Łodzi od 23 listopada do 2 grudnia.
Centralne Muzeum Włókiennictwa rozpoczyna inwestycję wartą ponad 13 milionów zł. Remont elewacji, stworzenie magazynu studyjnego, przebudowa domków w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej – to tylko część prac, które zostaną zrealizowane w ramach inwestycji współfinansowanej ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
RECENZJA. Druga premiera tego sezonu w Teatrze Nowym w Łodzi jest trochę w stylu teatru dziś niemodnego, jeśli pod pojęcie to podłożymy teatr oparty na aktorstwie psychologicznym, drobiazgowym rozczytaniu relacji między postaciami w celu osiągnięcia na scenie wiarygodności oraz tzw. życiowej prawdy.
Już po raz piąty Akademia Muzyczna w Łodzi zaprasza na AŻ Festiwal do Sali Koncertowej przy ul. Żubardzkiej – zgodnie z nazwą A-Ż – Akademia na Żubardzkiej.
Długimi i gromkimi owacjami na stojąco – zarówno po pierwszej, jak i po drugiej części koncertu – publiczność nagrodziła wykonawców finałowego koncertu Rubinstein Piano Festival.
Muzyczną bombę energetyczną w polsko-angielskim repertuarze zaprezentował w Wytwórni Tomasz Organek wraz z zespołem. Wokalista urodzony w Suwałkach szalał po scenie z gitarami, które dość często wymieniał. Nazwanie go wulkanem ekspresji nie będzie przesadą.
Znalazła się w grupie 64 miast, które powiększą Sieć Miast Kreatywnych (UCCN). Łódź dołącza do prestiżowego grona – tytułem Miasta Filmu cieszą się m.in. Rzym, Sydney i Bradford – w towarzystwie Bristolu, japońskiej Yamagaty, chińskiego Qingdao i hiszpańskiej Terrassy.