Aktualności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
EDYTORIAL / luty 2018. Mógłbym być złośliwy i posłużyć się nazwiskami. Zachowam je dla siebie i przedstawię dwie sytuacje. Na początku roku przyleciał pan ze stolicy, by poprowadzić – w jednym z prestiżowych i po prostu zobowiązujących do rzetelności łódzkich miejsc – prezentację interesującej publikacji i animować rozmowę z jej bohaterami.
„Prime Time” to w pewnym sensie podsumowanie pracy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – wielka konkursowa wystawa najlepszych dyplomów obronionych w danym roku (prezentowana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa). Świadczy o poziomie nauczania i zdolnościach absolwentów – i od lat jest jednym z ciekawszych łódzkich wydarzeń dotyczących młodej sztuki i designu. 
W ramach projektu Przystanek 60+ Kolędy i Pastorałki do Łódzkiego Domu Kultury przyjechało ponad 500 seniorów z całego województwa łódzkiego.
W kategorii zespoły zwyciężył zespół śpiewaczy z Łowicza - "Ksinzoki", zaś najlepszym chórem okazały się dwa zespoły ex aequo: Chór Nauczycielski​ z Łodzi oraz Chór miejski "Artis Gaudium" z Tomaszowa Mazowieckiego.
Miasto przeznaczy 8 mln zł na modernizację i wyposażenie w nowoczesny sprzęt łódzkich domów kultury. Z tych środków skorzystają m. in. Poleski Ośrodek Sztuki wraz z filią Teatr Szwalnia, Dom Kultury ,"502", Dom Kultury, "Widok" należące do Widzewskich Domów Kultury oraz Ośrodek Kultury Łódź-Górna.
RECENZJA. Nowa premiera w Teatrze Nowym już „hollywoodzkim” tytułem wskazuje widza, ku któremu głównie jest kierowana. Pozostaje pytanie, czy forma spektaklu „Kościuszko. Ostatnia bitwa” ma szanse te zamierzenia spełnić i dotrzeć z przekazem o cenie za samouśmiercenie się Bohatera. Pisze Łukasz Kaczyński
Z przykrością informujemy o śmierci Barbary Wałkówny, aktorki związanej m.in. z Teatrem im. Stefana Jaracza, pedagoga Szkoły Filmowej w Łodzi. Miała 85 lat.
Jeśli dziś jest wtorek, to w witrynach kiosków nowy „Kalejdoskop”. A oto co między innymi można w nim znaleźć.
Jednym z ciekawszych wydarzeń minionego Roku Awangardy było wydanie przez Muzeum Sztuki nowej biografii Władysława Strzemińskiego. 
RECENZJA. Nad głowami aktorów wiszą kolejowe szyny na podkładach, zainstalowane… górą do dołu. Czy to jest droga z nieba do piekła?
Jest. Najnowsza premiera Teatru im. Jaracza to wielogatunkowa, mozaikowa story o miłości, która nie dodaje skrzydeł, wbrew Dobremu Bogowi.
Do udziału w Konkursie Polskich Krótkich Metraży już po raz trzeci twórców z całej Polski zaprasza Transatlantyk Festival w Łodzi. Filmy oceni międzynarodowe jury, a w puli nagród znalazły się łącznie 22 tysiące złotych.