Andrij Lubka na Pulsie Literatury | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 4 =

Andrij Lubka na Pulsie Literatury

Grafika: mat. prasowe

Andrij Lubka jest ukraińskim poetą, prozaikiem i tłumaczem. Będzie gościć na  XIV Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. Spotkanie autorskie z poetą poprowadzi Maciej Robert. 
Andrij Lubka - ukraiński poeta, prozaik, eseista i tłumacz. Autor tomów poezji „Osiem miesięcy schizofrenii” (2007) „Terroryzm” (2008), „Czterdzieści dolarów plus napiwek” (2012) oraz prozy: „Kiler. Zbiór opowiadań” (2012), „Spać z kobietami” (eseje i felietony) (2013), „Karbid” powieść była nominowana do nagrody Książka roku BBC, „Pokój dla smutku” (2016). Przetłumaczył z języka polskiego cztery tomiki wierszy polskiego poety Bohdana Zadury, które ukazały się w 2012 roku w książce „Życie nocne”, a także książkę Lidii Ostałowskiej „Farby wodne" (tytuł ukraiński – „Akwareli", 2014). Tłumaczy także z języków serbskiego, chorwackiego i angielskiego.

Maciej Robert - poeta i krytyk literacki, wicedyrektor Domu Literatury w Łodzi. 

Wszystkie wydarzenia festiwalu odbywają się w formule on-line i będą transmitowane na żywo na stronie www.pulsliteratury.pl oraz na profilu Domu Literatury na Facebooku https://www.facebook.com/DomLiteratury

******
Organizatorem Festiwalu Puls Literatury jest Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.
Festiwal organizowany jest pod honorowym patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
XIV Festiwal Puls Literatury w Łodzi jest współfinansowany przez Urząd Miasta Łodzi.
XIV Festiwal Puls Literatury w Łodzi dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Projekt Obraz+Tekst=Sztuka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Partnerzy strategiczni: Miasto Łódź, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Austriackie Forum Kultury, Uniwersytet Łódzki Wydział Filologiczny, Ambasada Szwajcarii, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu, Księgarnia Do Dzieła

mat. prasowe
Dom Literatury

Bilety

Wydarzenie bezpłatne, online

Kategoria

Inne

Adres

Łódź, ul. Roosevelta 17

Kontakt

tel. 42 636 68 38, 42 636 06 19
e-mail: kontakt@dom-literatury.pl