"Bum" w Teatrze Nowym | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 8 =

"Bum" w Teatrze Nowym

W Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi trwają próby do spektaklu Mariusa von Mayenburga Bum w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Polska prapremiera odbędzie się 6 grudnia 2019 r. 
Ralf Bum to prawdziwy urodzony człowiek władzy. Już w łonie matki udusił siostrę bliźniaczkę, czyniąc swoje narodziny wydarzeniem medialnym, a następnie od pierwszych chwil życia manipuluje rzeczywistością, kłamiąc, narzucając swoje zdanie, zaprzeczając faktom i nie tolerując sprzeciwu. Jako dziecko, tryskając testosteronem i mizoginizmem, ma poczucie przewagi nad całym światem dorosłych i rozpoczyna swoją nieubłaganą wędrówkę na sam szczyt. Jego zawrotna kariera to wspinanie się po trupach - niszczy wszystko i wszystkich, którzy nie dają mu bezwarunkowej miłości, odmawiają mu posłuszeństwa lub nie chcą oddać mu władzy absolutnej - począwszy od rodziców, przesz szkołę i inne instytucje, po... mglisty szczyt.

Bum to sztuka o parciu na władzę. O pragnieniu zaistnienia w sferze polityki, byciu sensacją z pierwszych stron gazet. Mayenburg pokazał tu w zjadliwie satyrycznym ujęciu tęsknotę świata współczesnego za silnymi, przebojowymi mężczyznami typu macho, za przywódcą, który potrafi znaleźć proste rozwiązania na złożone problemy.

tekst: ADiT, adit.art.pl

reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
występują: Jolanta Jackowska, Katarzyna Żuk, Gracjan Kielar, Michał Kruk, Konrad Michalak, Kamil Suszczyk (gościnnie)
przekład: Karolina Bikont
scenografia: Wojciech Stefaniak
kostiumy: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska
choreografia:Jacek Owczarek
muzyka:Piotr Łabonarski
reżyseria światła: Piotr Pawlik
video, projekcje: Tomasz Wolff
asystent reżysera: Konrad Michalak
inspicjent: Hanna Molenda

Opis wydarzenia: Materiał nadesłany/pi 
Plakat: Agata Cieślak.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.