Fortepiany Wolności | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 1 =

Fortepiany Wolności

To kolejna edycja cyklu kameralnych koncertów, które cieszą się uznaniem wśród publiczności. Część projektu odbędzie się w Łodzi.
Podczas poprzedniej edycji recitale odbywały się w łódzkiej przestrzeni miejskiej - w miejscach, które były zaskakujące zarówno dla publiczności, jak i dla wykonawców. Autorskie kompozycje, utwory polskich klasyków, improwizacje prezentowano wraz z opowieściami o burzliwej historii rodzimej kultury. Innowacyjne podejście do formuły koncertów sprawiło, że cieszyły się one dużym powodzeniem.

Kolejna fortepianowa opowieść zostanie tym razem skierowana do młodej publiczności podczas najpopularniejszych letnich festiwali w różnych miastach Polski - w Łodzi na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii.

Dla łódzkiej publiczności zagra Maciej Tubis. Jest on pianistą jazzowym oraz asystentem w łódzkiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu. Podczas koncertu zaprezentuje autorskie interpretacje standardów Krzysztofa Komedy. W repertuarze pojawią się m.in. "Kołysanka Rosemary" oraz ballada z filmu "Prawo i pięść". Obaj twórcy zastosowali w swojej muzyce podobną filozofię poszukiwania nowych rozwiązań. Zderzenie klasycznej wrażliwości Tubisa z twórczością Komedy owocuje muzyką wrażliwą, wielopłaszczyznową, ponadczasową. Koncert odbędzie się 15 czerwca o godz. 20.30 w Muzeum Książki Artystycznej przy ulicy Tymienieckiego 24. Wstęp wolny.

Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.