Jeszcze + AKCC | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Jeszcze + AKCC

Miejski Dom Kultury Ratusz zaprasza 23 II na niecodzienny koncert. Przez dwie godziny muzycznej uczty dwa gatunku muzyczne – jazz i muzyka elektroniczna  połączą się w poszukiwaniu wspólnego piękna.
Niepowtarzalny koncert organizowany jest prze Eksperyment.projekt. To inicjatywa promująca i organizująca wydarzenia muzyczne w Zduńskiej Woli. Przedsięwzięcie ma wypełniać lukę gatunkową w tym mieście oraz jego okolicach poprzez tworzenie przestrzeni do odkrywania muzyki, po którą nie sięgamy na co dzień.

Muzyczny wieczór rozpocznie się o godzinie 18.30 występem duetu „Jeszcze”. Tworzy je rodzeństwo pochodzące z niewielkiej mazurskiej wsi, które w 2019 zaczęło tworzyć muzykę. Po spokojnych, synthpopowych początkach duet postanowił eksperymentować z odważniejszą i zdecydowanie bardziej klubową muzyką elektroniczną. W 2020 roku „Jeszcze” wydał płytę ,,Niesen”. Potem duet zaprezentował słuchaczom zestaw singli. 13 czerwca 2023 roku ukazał się drugi album Jeszcze. ,,Z tb na mieście” to nocne historie opowiedziane delikatnym, efemerycznym wokalem, który łapie za serca polskimi tekstami pełnymi szczerego romantyzmu.

O godzinie 20.00 wystąpi band jazzowy ,,AKKC”. Grupa pięciu młodych muzyków z Akademii Muzycznej w Poznaniu, którzy już cieszą się uznaniem poznańskich fanów jazzu. Ich występy są dynamiczne, pełne energii i wirtuozerii, a także przesiąknięte improwizacją, co czyni je niezapomnianym przeżyciem dla każdego miłośnika muzyki. Autorskie kompozycje i aranżacje to połączenie tradycyjnego jazzu z nowoczesnymi brzmieniami, co daje ciekawe i oryginalne efekty. Usłyszeć można zarówno mocne, dynamiczne riffy, jak i subtelne melodie, które prowadzą słuchacza przez różne emocje i nastroje. AKKC Vol. 1 to debiutancki album zawierający autorskie kompozycje muzyków, oraz stanowi wizytówkę prac członków zespołu. Płyta została nagrana w 2023 roku.

W linkach próbki muzyki zespołów, które będą koncertować w Zduńskiej Woli, a bilety w cenie 35 zł – przedsprzedaż/ 40 zł – w dniu koncertu, można kupić w kasie MDK Ratusz i tutaj.

https://www.youtube.com/watch?v=iY0LE_sv9oA

https://www.youtube.com/watch?v=piWrKPuOSGQ