Łowickie Żniwa | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Łowickie Żniwa

Kapela ze Wsi Warszawa

Pokazy dawnego żniwowania na łowickiej wsi, spektakl folklorystyczny, występy kapel ludowych i potańcówka oraz koncert Kapeli ze Wsi Warszawa - na niedzielne popołudnie zaprasza Skansen w Maurzycach.
Pierwszy pokos na polu obsianym żytem, pajda chleba z masłem, którą częstować będą żniwiarze i potańcówka w zagrodzie – te dawne chwile powrócą za sprawą prezentacji w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”. Stowarzyszenie Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych „Retro - Łowiczanka” dokończy żniwowanie. Spacer po alejkach Skansenu będzie też okazją do spotkania z twórcami ludowymi, ale i skosztowania regionalnych dań serwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. A wszystko przy dźwiękach kapel. Niedzielnym popołudniem będą z nami Kapela Jana Szymańskiego, Kapela Niwińskich, Kapela im. Tadeusza Kubiaka i Kapela Radoska. Będą przygrywać do tańca. Scena pod strzechą to zwieńczenie „Łowickich Żniw”, a na niej koncert Kapeli ze Wsi Warszawa.

Program

godz. 13 – msza święta w kościele w Skansenie
godz. 14.30 – obrzęd żniwny w wykonaniu Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Boczki Chełmońskie”
godz. 15.30 – pokaz dawnego żniwowania w wykonaniu Stowarzyszenia Miłośników Starej Motoryzacji i Maszyn Rolniczych „Retro - Łowiczanka”
godz. 16.30 - 19 – potańcówka przy muzyce wiejskiej, zagrają kapele:
Kapela Jana Szymańskiego
Kapela Niwińskich
Kapela im. Tadeusza Kubiaka
Kapela Radoska
godz. 19 – scena pod strzechą – gwiazda wieczoru: Kapela ze Wsi Warszawa