Monopolis zdobywa wyróżnienia International Property Awards | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Monopolis zdobywa wyróżnienia International Property Awards

Monopolis, łódzki kompleks kulturalno-biurowy, otrzymał dwie nagrody Award Winner dla najlepszych projektów w Polsce w konkursie International Property Awards 2020-2021. IAP to w jeden z największych i najbardziej prestiżowych branżowych plebiscytów.
Monopolis zostało nagrodzone w kategoriach „mixed-use development” oraz „commercial rennovation/redevelopment”. Deweloperem inwestycji jest Virako. Projekt powierzono pracowni Grupa 5 Architekci. Przypomnijmy, że dopiero co Monopolis otrzymało nieruchomościowego Oscara w kategorii mixed-use w paryskim Le Grand InterContinental Hotel podczas finału konkursu MIPIM Awards 2020.

IAP Award to światowej klasy znak jakości. Konkurs organizowany jest od 27 lat w Wielkiej Brytanii. Wyboru najlepszych inwestycji na świecie dokonuje jury składające się z ponad 80 czołowych postaci ze wszystkich dziedzin branży nieruchomości, pod przewodnictwem 3 brytyjskich lordów (Lord Caithness, Lord Waverley, Lord Best).

Zdobyta przez Virako nagroda jest pierwszym krokiem do zdobycia tytułu najlepszego projektu w Europie, a później na świecie. Zwycięzców z Europy poznamy podczas uroczystej gali już 11 grudnia.

- Zdobycie nagród European Property Awards to nie tylko prestiż na arenie międzynarodowej, ale również kolejne potwierdzenie, że Monopolis to unikatowa inwestycja i jedna z najbardziej zaawansowanych rewitalizacji na świecie. Zbudowaliśmy nowoczesny, bezpieczny i komfortowy kompleks, który dla łodzian jest punktem integracji lokalnej społecz-ności, a dla turystów obowiązkowym przystankiem podczas zwiedzania miasta. To dla nas zaszczyt, że możemy reprezentować Polskę i Łódź podczas tak ważnych wydarzeń - mówi Krzysztof Witkowski, prezes Virako.

Monopolis to obiekt, który powstały w wyniku rewitalizacji dawnych zakładów Monopolu Wódczanego z 1902 roku. Wyróżnia się połączeniem nowoczesnego designu i technologii z historycznymi murami dawnej fabryki. Współpraca Virako z Grupa 5 Architekci, sprawiła, że dawne zakłady stały się świetną przestrzenią dla nowoczesnych biur z unikatowym klimatem, klubu dla dzieci, teatru, ARTgalerii, muzeum poświęcone-go historii Monopolu Wódczanego i amfiteatru. Dziś Monopolis jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi.

mat. prasowe / red.

Kategoria

Inne