Nagrody dla reżyserów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 6 =

Nagrody dla reżyserów

W Teatrze Nowym zbliża się premiera spektaklu "Kto nie ma nic, ten może wszystko" (18 VI). Współreżyserujący go młodzi twórcy z krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych: Wojtek Rodak i Olga Ciężkowska, zostali właśnie nagrodzeni za inne przedstawienia na 10. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie.
Forum to jest przeglądem prac młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnich dwóch latach. W jego ramach odbywają się też dyskusje oraz spotkania twórców, artystów i krytyków.

Nagrodzeni w tegorocznej edycji Forum to młodzi twórcy z Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, którzy razem z Mirą Mańka i Maciejem Hanuskiem współtworzą kolektyw artystyczny tworzący premierę inaugurującą projekt "Nowy i Młodzi". Premiera ich spektaklu odbędzie się w Nowym 11 i 12 VI o godz. 19.15.

Nagrodę „Verba” Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości pięciu tysięcy złotych za: „wrażliwość na oryginalny tekst literacki i umiejętność aktualizowania i poszerzania jego znaczeń przez świadome umieszczenie go w nowym, autorskim kontekście” otrzymała Olga Ciężkowska. Wyróżnienie przyznano za reżyserię spektaklu "Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1". Reżyserka zdobyła także wyróżnienie w postaci zaproszenia do wyreżyserowania w Teatrze Rozmaitości w Warszawie pokazów warsztatowych tekstów, wyłonionych w konkursie dramaturgicznym "Nigdy nie będziesz szła sama "w sezonie 2021/2022.

Natomiast nagrodę "Debiut Teatru Rozmaitości 2021" w postaci zaproszenia do wyreżyserowania spektaklu w Teatrze Rozmaitości w sezonie 2021/2022 otrzymał Wojtek Rodak, reżyser spektaklu "Ptaki. Instrukcja.". Uzasadnienie jury brzmiało: „jest to nagroda za twórczy polot, dojrzałość artystyczną oraz umiejętność pracy z zespołem aktorskim”.

Kolejną nagrodę, ufundowaną przez Fundację Sceny im. St. Wyspiańskiego, za "wyróżniającą się osobowość aktorską" dostała Izabella Dudziak za rolę w spektaklu "Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1" w reżyserii Olgi Ciężkowskiej. Aktorkę będzie można zobaczyć w kolejnej premierze w Nowym
- "1968//biegnij, mała, biegnij". Spektakl reżyseruje Remigiusz Brzyk. Premiera 18 VI o godz. 19 na Dużej Scenie.

materiały prasowe
Zdjęcia: Jagna Nawrocka