NOC POEZJI I MUZYKI W SIERADZU | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 7 =

NOC POEZJI I MUZYKI W SIERADZU

Już po raz dwunasty do Sieradza przyjadą poeci z całej Polski, by czytać wiersze, rozmawiać o poezji i... słuchać muzyki. Organizatorami imprezy są: Powiatowa Biblioteka Publiczna i Grupa Poetycka Desant.
Impreza rozpocznie się 24 czerwca o godzinie 17.30 na sieradzkim rynku, gdzie wystąpi Karolina Cicha z zespołem. Koncert zatytułowany "Krym, Tatarzy, Karaimi" będzie łączył muzykę etno z poezją. Karolina Cicha to jedna z najciekawszych postaci na rodzimej scenie folk, kompozytorka, multiinstrumentalistka, która poszukuje wciąż nowych ścieżek w muzyce.

Po koncercie uczestnicy przeniosą się do Powiatowej Biblioteki Publicznej, gdzie odbędzie się zasadnicza część programu.

O 18.40 będzie można obejrzeć etiudę teatralną „Inni”.

Gośćmi drugiego dnia festiwalu będą poeci: Joanna Słodyczka (wieczór autorski o 19.00) i Musa Czachorowski (spotkanie o 19.40).
O 21.00 odbędzie się Turniej Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Prezydenta Sieradza. Turniej jest otwarty dla wszystkich chętnych.

O 23.00 zostaną ogłoszone wyniki Turnieju Jednego Wiersza.


Joanna Słodyczka (ur. 1970 w Rabie Wyżnej), absolwentka Akademii Pedagogicznej w Krakowie, od 2002 r. szefowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej. Z zamiłowania regionalistka, obok utworów pisanych językiem literackim pisze wiersze gwarą Niżnego Podhala. W dorobku ma m.in.tomiki - debiutancki "Iskierki" (1999), "W malinioku" (2000), "Klucz do pamięci" (2016), wiersze w kilku antologiach (m. in. "W gwiazdozbiorze jesieni" 2000, "A Duch wieje kędy chce" 2002, "Krzyż drzewo kwitnące" 2002) oraz w prasie : "Gazecie Krakowskiej", "Dzienniku Polskim", krakowskim "Mateczniku", "Głosie Janowa" i "Tygodniku Podhalańskim".

Musa Czachorowski - były żołnierz, dziennikarz i poeta. Członek Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP oraz Związku Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, zastępca redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Życie Tatarskie”. Wydał m.in. tomy poetyckie: „Nie-łagodna”, „Chłodny listopad”, „W życiu na niby”, „Samotność” i „Na zawsze. Publikował m.in. w „Odrze”, „Poezji”, „Kulturze”, „Odgłosach”, „Kulturze Dolnośląskiej”, Roczniku Tatarów Polskich, „As-Salam”, „Lietuvos totoriai” i „Życiu Tatarskim”.