Opowieści z innego świata | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 3 =

Opowieści z innego świata

29 IX w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu rozpocznie się wydarzenie „Zagubiony w Indonezji”. Piotr Jabłoński, fotografujący podróżnik opowie o miejscach prezentowanych na fotogramach jego autorstwa. Będą także mahoniowe rzeźby. Wystawa będzie czynna przez miesiąc. W tym czasie Jabłoński wyjedzie w podróż i kolejne z nim spotkanie odbędzie się po trzydziestu dniach, po powrocie z tajemniczej wyprawy do tropików.
Piotr Jabłoński zaczął podróżowanie od autostopu po Europie. Podróż przerywana dorywczymi pracami zarobkowymi sięgnęła od włoskiego buta do północnych krańców Szkocji. Pierwsza podróż do Azji przypadła jeszcze na lata 80 ubiegłego wieku. Do tej pory nie może uwierzyć, że się udało. Celem była Sri Lanka, dawny Ceylon.

Po dwumiesięcznym pobycie, przylot do kraju był jak skończony sen. Została tęsknota i postanowienie powrotu. Po drodze były studia, praca i liczne wyprawy autostopem do Indii. Potem była Malezja i Indonezja oraz nurkowanie i fotografowanie Oceanu Indyskiego.
Właśnie o tych światach będą opowieści Piotra Jabłońskiego.

Początek 29 września o godzinie 18.00.
Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Sieradzu
  • 29-09-2023 godz 18:00 - 29-10-2023

Kategoria

Inne

Adres

ul. Żwirki i Wigury 4 98-200 Sieradz

Kontakt

tel. +48 43 827 16 41