Teatr Ósmego Dnia w AOIA | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 2 =

Teatr Ósmego Dnia w AOIA

Nowe otwarcie w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych. Zgodnie z nową koncepcją programową, sezon zainaugurują trzy ważne wydarzenia: spektakl Teatru Ósmego Dnia, spotkanie z twórcami Teatru 77 i koncert Pryzmy. 
Będzie Ambitnie - Odważnie - Innowacyjnie - Angażująco. 
W programie inauguracji:
- Teatr Ósmego Dnia ze spektaklem "I rozstawili namiot wśród nas", w reżyserii oraz wykonaniu Adama Borowskiego i Marcina Kęszyckiego;
- działania aktorów legendarnego Teatru 77, możliwość rozmowy i spotkania z artystami;
- koncert zespołu Pryzma, w składzie: Zorak, Melo, Marcin Januszkiewicz.

Teatr Ósmego Dnia z Poznania to jedna z najsłynniejszych grup teatralnych w Polsce, której początki sięgają 1964 roku. „Ósemki” od lat realizują spektakle, projekty edukacyjne, warsztaty teatralne, spotkania i dyskusje z niezależnymi twórcami, a wspierają młodych artystów. Niezmiennie od lat 90.
Bohaterkami spektaklu są dwie kobiety, które na pozór niewiele łączy: Judith Malina oraz Elżbieta Zielińska. Pierwsza z nich to artystka i rewolucjonistka żydowska, współzałożycielka jednego z najsłynniejszych teatrów awangardowych – The Living Theatre. Kilka lat temu eksmitowano ją z siedziby teatru. Trafiła do domu opieki społecznej i tam niedawno zmarła. Elżbieta Zielińska to bezdomna, która przez kilka lat mieszkała na trawniku między torami tramwajowymi a przelotową ulicą Poznania. Kiedy przewieziono ją do domu opieki w Gdańsku, uciekła stamtąd i ślad po niej zaginął. Spektakl jest również opowieścią o aktorach.

Bilety dostępne na www.aoia.pl lub w siedzibie AOIA, przy ulicy Zachodniej 54/56.
Rozpoczęcie sezonu symbolicznie wyznacza kierunek programowy nowej dyrekcji, czego dowodem jest zaproszenie znakomitych artystów.
Patronat nad wydarzeniem objęło Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej.
O dobrą atmosferę zadba Pub Biblioteka.

Opis wydarzenia i grafika: materiały organizatora