Trzy rośliny - instalacja | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 1 =

Trzy rośliny - instalacja

Na wystawę "Płonie gwiazda nad Betlejem" Liliany Piskorskiej zaprasza Pracownia Portretu przy Przędzalnianej 55. Wernisaż wystawy w sobotę 03.08.2019 o g. 20.00. 
Wystawa przybliżająca historię trzech metaforycznych roślin  - palmy wielkanocnej, choinki bożonarodzeniowej i gwiazdy betlejemskiej  - roślin będących symbolami najważniejszych świąt katolickich w Polsce, uzmysławia ogrom zależności i sprzeczności zachodzących pomiędzy ekonomią neoliberalnego kapitalizmu, poszukiwaniami tożsamości prawno - ideologicznej dla Unii Europejskiej, a tradycją i wiarą katolicką. Wystawa jest instalacją site specific przygotowaną dla przestrzeni galerii pracowni portretu. W jej skład wchodzą rzeźby oraz fotografie. Wystawę będzie można zobaczyć do końca sierpnia, serdecznie zapraszamy.

Liliana Piskorska. Urodzona w 1988 roku, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (2013), doktora sztuk pięknych (2017). Jej prace pokazywane były na ponad 85 wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce i za granicą oraz w mediach, m.in. w TVP Kultura, Arte TV, CBS Canada. Finalistka Forecast Forum w Haus der Kulturen der Welt w Berlinie w 2017 roku. Laureatka nagrody publiczności: Spojrzenia 2019: Nagroda Deutsche Bank W jej działaniach widoczna jest perspektywa feministyczno-queerowa, feministyczno-anarchistyczna i posthumanistyczna.

Materiały prasowe i grafika - Pracownia Portretu 

Kategoria

Inne