Weekend seniorów w filharmonii | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

Weekend seniorów w filharmonii

Henryk Czyż w sali koncertowej Państwowej Filharmonii w Łodzi, lata 70. XX w., fot. NN/Archiwum...

Filharmonia Łódzka zaprasza 30 IX o godz. 11.00 na spotkanie z muzyką Henryka Czyża w ramach tegorocznej akcji „Weekend seniora z kulturą”. W programie interesujący wykład Magdaleny Sasin ilustrowany muzyką i fragmentami filmowych nagrań archiwalnych „Henryk Czyż – łódzka historia”. Spotkanie będzie także okazją do obejrzenia fragmentów przebojowych programów telewizyjnych Czyża „Nie taki diabeł straszny” oraz wysłuchania fragmentów jego ciekawych książek.
Henryk Czyż to wybitna i wyrazista postać w historii Filharmonii Łódzkiej. W tym roku przypada setna rocznica urodzin i 20 rocznica śmierci tego dyrygenta, kompozytora i popularyzatora muzyki.

Bohater ostatniej wrześniowej soboty był dwukrotnie kierownikiem artystycznym i pierwszym dyrygentem Filharmonii Łódzkiej, a czasy jego pracy zapisały się jako złoty okres w dziejach instytucji. Przeszedł do historii także jako wytrawny popularyzator muzyki, autor poczytnych książek i przebojowych cykli popularyzujących muzykę poważną, emitowanych w telewizji polskiej: „Nie taki diabeł straszny” oraz „I co dalej, laureacie”.

Spotkanie z charyzmatyczną postacią Henryka Czyża odbędzie się w sali kameralnej jego imienia.

Bilety kosztujące złotówkę można kupić w kasach Filharmonii Łódzkiej bezpośrednio przed wydarzeniem oraz tutaj.