Wystawa i gra o komiksach | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Wystawa i gra o komiksach

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowała wystawę online i grę na smartfony dla wielbicieli komiksów.
Wystawa online "Świat komiksów – 125 lat obrazkowych historii" dostępna jest pod linkiem www2.wbp.lodz.pl/pliki/wystawy/2020-125-lat-komiksow/

Pod koniec XIX wieku w prasie amerykańskiej zaczęły ukazywać się humorystyczne historyjki obrazkowe drukowane w formie pasków, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. W ten sposób zaczął rozwijać się nowy gatunek – komiks. Początkowo na łamach gazet codziennych, a następnie w formie osobno publikowanych, liczących po kilkanaście stron zeszytach. Obecnie komiks jest jednym z najpopularniejszych nośników kultury. Stanowiąc połączenie tekstu i warstwy graficznej, staje się medium uniwersalnym, trafiającym do czytelników w każdym wieku.


Gra na smartfony "Świat komiksów - tylko dla orłów!"

Zbliża się sesja egzaminacyjna w Wyższej Szkole Nauk o Komiksie. Aby zdobyć wszystkie zaliczenia, trzeba wykazać się niemałą wiedzą o polskich i zagranicznych komiksach. Zdasz czy oblejesz?

Jak dołączyć do gry? Potrzebny jest smartfon lub tablet z dostępem do internetu oraz zainstalowaną bezpłatną aplikacją Action Track (dostępną w Google Play i AppStore).
Po otwarciu aplikacji należy zeskanować kod QR. Następnie należy pobrać grę i dołączyć do grupy studentów Wyższej Szkoły Nauk o Komiksie.

Informacje o bezpłatnej grze dostępne są na stronie: tiny.pl/72hfp

Kategoria

Inne
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.